Polski

Nitronic Rush

Zrecenzuj starą/nową grę (ale nie remake)
Ciastex Zacznę od... Powitania Anthroxa oraz Demonic, Rokiego, Shoonaya i reszty moderatorów.

Gra jest tworzona przez studentów Instytutu Technologii DigiPen, ale jak na ścigałkę tworzoną przez uczniaków, prezentuje się ona o niebo lepiej niż Trackmania.

Nitronic Rush, bo o nim mowa, korzysta z pisanego od podstaw silnika graficznego, oraz muzycznego z obsługą dynamicznych warstw muzycznych (słychać to dopiero podczas rozgrywki!).

Fabuła jest typowa dla TRONa - Ktoś wysłał wirusa do komputera, a my musimy go zniszczyć i przywrócić miastu dawne oprogramowanie.

Cóż - Jazda samochodem-antywirusem z prędkością 300MPH wcale nie jest taka łatwa jak się zdaje, a żeby tego było mało - miasto próbuje przeszkodzić nam w dotarciu do celu. Ale nie ma tego złego... Samochód oferuje nam:
- Thrustery (to takie mini-dopalacze umieszczone na samochodzie pozwalające obracać samochód w powietrzu)
- Dopalacz
- Skrzydła (pozwalają latać, chyba logiczne)

Sterowanie... Tutaj to się troszkę nie postarali (nie można dowolnie konfigurować klawiszy), ale od następnej aktualizacji (już jutro!) ma się to zmienić. Do dyspozycji mamy:

WASD - Kontrola thrusterów
Kursory - Kontrola samochodu
Spacja - Skok samochodem
F - Uaktywnienie trybu lotu
Shift - Uaktywnienie dopalacza

Generalnie grafika jest co najmniej ładna. Bardzo nawiązuje do TRONa, a ja osobiście takie klimaty lubię. Pięknie zgrane oświetlenia, genialna poświata obiektów i rozmycie ruchowe. Po prostu to trzeba zobaczeć.

Muzyka... Aby być szczerym, powiem, że muzyka to esencja tej gry. Idealnie dopasowana do klimatu grafiki, "wyposażona" w dynamiczne warstwy muzyczne (jest podkład, a potem w miarę wykonywanych czynności np. skok, lub dopalanie, muzyka "rozkręca" się) pozwala odczuć, że gra ma duszę.

Ogólnie oceniam grę na 9/10. Odjąłem jeden punkt, za brak możliwości konfiguracji sterowania.

A na zakończenie wrzucę dwa autorskie filmiki przejazdu tras.

Hardcore Death Machine:

Old Levels - Red Saws

Gra dostępna do pobrania pod http://www.nitronic-rush.com/ znajdziecie tam również soundtrack, który warto odsłuchać.
Page 1 of 1 1 https://forum.thecompany.pl/recenzje-gier/nitronic-rush-t2030.html
2012-06-07T19:05:53+01:00
Zacznę od... Powitania Anthroxa oraz Demonic, Rokiego, Shoonaya i reszty moderatorów.

Gra jest tworzona przez studentów Instytutu Technologii DigiPen, ale jak na ścigałkę tworzoną przez uczniaków, prezentuje się ona o niebo lepiej niż Trackmania.

Nitronic Rush, bo o nim mowa, korzysta z pisanego od podstaw silnika graficznego, oraz muzycznego z obsługą dynamicznych warstw muzycznych (słychać to dopiero podczas rozgrywki!).

Fabuła jest typowa dla TRONa - Ktoś wysłał wirusa do komputera, a my musimy go zniszczyć i przywrócić miastu dawne oprogramowanie.

Cóż - Jazda samochodem-antywirusem z prędkością 300MPH wcale nie jest taka łatwa jak się zdaje, a żeby tego było mało - miasto próbuje przeszkodzić nam w dotarciu do celu. Ale nie ma tego złego... Samochód oferuje nam:
- Thrustery (to takie mini-dopalacze umieszczone na samochodzie pozwalające obracać samochód w powietrzu)
- Dopalacz
- Skrzydła (pozwalają latać, chyba logiczne)

Sterowanie... Tutaj to się troszkę nie postarali (nie można dowolnie konfigurować klawiszy), ale od następnej aktualizacji (już jutro!) ma się to zmienić. Do dyspozycji mamy:

WASD - Kontrola thrusterów
Kursory - Kontrola samochodu
Spacja - Skok samochodem
F - Uaktywnienie trybu lotu
Shift - Uaktywnienie dopalacza

Generalnie grafika jest co najmniej ładna. Bardzo nawiązuje do TRONa, a ja osobiście takie klimaty lubię. Pięknie zgrane oświetlenia, genialna poświata obiektów i rozmycie ruchowe. Po prostu to trzeba zobaczeć.

Muzyka... Aby być szczerym, powiem, że muzyka to esencja tej gry. Idealnie dopasowana do klimatu grafiki, "wyposażona" w dynamiczne warstwy muzyczne (jest podkład, a potem w miarę wykonywanych czynności np. skok, lub dopalanie, muzyka "rozkręca" się) pozwala odczuć, że gra ma duszę.

Ogólnie oceniam grę na 9/10. Odjąłem jeden punkt, za brak możliwości konfiguracji sterowania.

A na zakończenie wrzucę dwa autorskie filmiki przejazdu tras.

Hardcore Death Machine:

Old Levels - Red Saws

Gra dostępna do pobrania pod http://www.nitronic-rush.com/ znajdziecie tam również soundtrack, który warto odsłuchać.

2012-06-07T20:47:03+01:00

Re: Nitronic Rush

Rokiego z nami już z miesiąc, dwa nie ma.

2012-06-07T21:11:40+01:00

Cóż, nie wiedziałem.. :(

2012-06-08T11:30:12+01:00

Ohajo Ciastex.

Grę sprawdziłem, ma fajne motywy z tymi "hamulcami odrzutowymi" które mi o WipeOut przypomniały, ale na ten czas sterowanie na klawiaturze zabija grę, a mój padzik o plejaka nie jest rozpoznawany.
Poczekam na pacz, a jak mój pad nadal nie będzie widoczny zobaczę czy przez Joy2Key czy XPadder da się grać...

2012-06-11T16:51:08+01:00

Shoonay wrote:Ohajo Ciastex.

Grę sprawdziłem, ma fajne motywy z tymi "hamulcami odrzutowymi" które mi o WipeOut przypomniały, ale na ten czas sterowanie na klawiaturze zabija grę, a mój padzik o plejaka nie jest rozpoznawany.
Poczekam na pacz, a jak mój pad nadal nie będzie widoczny zobaczę czy przez Joy2Key czy XPadder da się grać...

Wiesz, xbox360ce is a miracle :P

2012-06-13T08:52:28+01:00

Fajna gra, parę razy próbowałem w niej sił :) Tak jako odskocznia od tych bardziej komercyjnych produkcji jak najbardziej może być.

2012-12-27T11:21:56+01:00

Ludzie z Team Nitronic przeformowali się i powstało tym samym Refract Studios, których strona internetowa dostępna jest tu: http://survivethedistance.com/ aktualnie pracują oni nad grą Distance, która będzie następcą Nitronic Rush (na Unity 4, więc będzie i na OS X i na Linuksa :3). Donacje na PayPal jeszcze otwarte, więc gdyby ktoś chciał dostać w swoje łapy wersję Alpha/Beta i pograć ze mną i innymi z forum Nitronic Rush, to zapraszam :D

Ostatnio również wyszedł nowy update #5 wnoszący rozgrywkę poprzez LAN/Hamachi oraz losową generację tras.

Return to Recenzje