Polski

[Recenzja] Huawei GT 2 Pro

Anthrox Recenzja Huawei GT 2 Pro
huawei-gt2-pro.webp

Data premiery: 15 września 2020 roku
Sugerowana cena detaliczna w dniu premiery: 1399 PLN

Przed czytaniem mojej recki zapoznajcie się z tymi, które są w sieci np.:
https://whatnext.pl/huawei-watch-gt-2-p ... ja-opinia/

https://gsmonline.pl/artykuly/huawei-wa ... zy-warto-1

WSTĘP
Tym razem przedstawię Wam moją mini recenzję smartwatcha/opaski (?) Huawei GT 2 Pro, którego reklamuje ambasador marki Huawei dosyć znany w Polsce - Lewandowski "Lewy" Robert, o czym dowiedziałem się na dzień wcześniej zanim zegarek trafił na moją rękę.

Tak więc tutaj Lewandowski pokazuje zegarek jakby od niechcenia:
mojHuawei-kampania-lewandowski.webp

gramyrazem-huawei-kampania-lewandowski.jpg

Ładnie nawet wygląda, wcześniej nie rozumiem dlaczego taki Sławomir Nowak i inni tak zafascynowani są zegarkami.
Sprawa stała się jasna, jak moja znajoma przy rozmowie uświadomiła mi, że m.in. dla mężczyzny zegarek to jeden z niewielu dodatków, który może z powodzeniem zastosować do swojego wizerunku.
Nie każdemu pasują sygnety, złoty łańcuch - pachnie to alfonsem, cyganami z sygnetami wykonanymi z kiepskiej jakości tombaku, o czym przekonał się niejeden naciągnięty przez brudasów "na okazyjny zakup", zaskoczony po paru godzinach, że palec mu się na zielono zabarwił od sygnetu :hee:

Otrzymany zegarek zabezpieczony został hartowanym szkłem Hofi Protector Premium Pro+, żebym mógł bez stresu się pobawić i rozważyć czy chcę zatrzymać tegoż smartwatcha - jego cena waha się między 15 zł a 25 zł.
Gdyby ktoś był zainteresowany jak takie szkło się powinno prawidłowo zamontować wykorzystując paski "Guide Stickers":

Tutaj warto napisać, że GT 2 Pro niby zaopatrzony jest w wytrzymałe, SZAFIROWE szkło, ale sami najlepiej wiecie jak marketingowe teksty mają się do rzeczywistości - a konstrukcja ma pewien feler - szkło wystaje nad tytanową kopertę - w żaden sposób nie jest chronione dodatkowo przed zarysowaniem, ale sądzę, że taki był cel - zaprojektować luksusowo wyglądający sprzęt, kosztem praktyczności.
Co do zastosowanego szafiru - w jednej ze wspomnianych wcześniej recenzji autor rozsądnie napisał:

Arkadiusz Dziermański wrote:Huawei chwali się wykorzystaniem szafirowego szkła chroniącego ekran oraz tytanu na kopercie.

Takie połączenie nie tylko brzmi, ale też wygląda bardzo luksusowo. Zdecydowanie jest to jeden z najładniejszych smartwatchy na rynku. Tylko jakoś nie do końca wierzę w zapewnienia o użytych materiałach. O ile domieszka tytanu nie jest pewnie większym problemem, tak szafirowe szkło to chwyt marketingowy wielokrotnie stosowany przez Apple. Szafirowe szkło w codziennych warunkach jest niemal niemożliwe do zarysowania, ale bez odpowiednich narzędzi ciężko jest to potwierdzić. Zapewne co najwyżej jest tutaj niewielka domieszka szafiru, ale poza tym jest to szkło niczym nieróżniące się od wykorzystywanego w innych zegarkach. Nie mniej jednak wygląda bardzo dobrze, a przez dwa tygodnie użytkowania wygląda nadal jak wyjęte z pudełka.

Oprócz tego otrzymałem możliwość pomacania bransolety Spigen, ale tę od razu zwróciłem - oryginalny czarny pasek prezentuje się bardzo korzystne z tytanową obudową i szafirowym szkłem zegarka.
spigen-bransoleta.webp

No! Tyle wstępu, jedziemy dalej...

PIERWSZE WRAŻENIE
Pierwsze wrażenie po otwarciu pudełka było pozytywne. Zegarek wygląda w moim odczuciu luksusowo - daleko mi jednak do Sławka Nowaka, żeby stwierdzić, czy on albo biskup założyłby takiego do mszy.
Prawdziwy kolekcjoner zapewne prychnie - bo wiadomo, że "duszę" mają jedynie analogowe zegarki, które to uchodzą za prawdziwe dzieła sztuki, a nie cyfrowe zabawki.
Kobietom z wyższej półki się podoba - miałem możliwość pozytywnej weryfikacji.
Noszącemu ten zegarek dodaje dodatkowej elegancji i prestiżu.
Za to mocny punkt.

PIERWSZE URUCHOMIENIE
Zegarek ubrany, czas na pierwsze uruchomienie.
Przytrzymuję przycisk i po chwili ukazuje mi się takie coś:
huawei-gt2-pro-po-wlaczeniu.webp

No, no! Na żywo wygląda dopiero super - bez większego trudu wprowadza osobę postronną w błąd, że noszący ma jakiś drogi, analogowy zegarek.

Tak sobie myśląc jeszcze raz zerknąłem na tego drogiego, wartego 100 tys. analoga...:
gt2-pro-czarny-ekran.webp

Zaraz, zaraz, CO TO JEST? Widzicie to co ja?
wygaszony-gt2-pro-huawei.webp

o-boze-o-kurwa.jpg

PIERWSZE ZGRZYTY
... nie no... w tej sytuacji już miałem ochotę oddać zegarek jako bezużyteczny dla mnie gadżet.
Naczytałem się w sieci, że GT 2 Pro z wyglądu robi wrażenie i faktycznie wg mnie to najładniejszy smartwatch vel opaska udająca smartwatch/zegarek analogowy.
Tylko wygląd go broni, bo brak systemu WearOS powoduje, że GT2 Pro przestaje być smartwatchem, a staje się opaską - ma bardzo poważne minusy:
1. Brak płatności zbliżeniowych NFC
2. Liczba kontaktów: tylko 10 szt (na WearOS nazwy kontaktów są brane z książki telefonicznej)
3. Skasowanie powiadomienia na zegarku nie kasuje powiadomienia na telefonie i jak ich na telefonie nie skasujemy po pewnym czasie znowu się pojawią w cache zegarka (dobre chociaż o tyle, że nie zawibruje) (w WearOS znikną z telefonu)
4. Nie można odpisać na SMS (w WearOS można to zrobić głosowo itd.)

No, ale przejdźmy do pierwsze poważnego zgrzytu wizerunkowego.
Cholera jasna... szpan jasny szlag trafił - przecież to wygląda kijowo, po co mam trzymać... to coś nadal na ręce...
Zacząłem grzebać w ustawieniach i cóż...
... okazało się, że pokazywanie "głównej" tarczy mogę ustawić maksymalnie przez 20 minut, a potem...
... zegarek włącza wygaszacz tj. jedną z 3-4 okrojnych wbudowanych tarcz, które pełnią rolę wygaszacza ekranu i co istotne - nie mamy możliwości na dzień dzisiejszy wgrania innych - przynajmniej na firmware w wersji 10.1.2.52.

Dobre chociaż tyle... powrócił szpan pomimo, pomimo, że z tarczy zniknął sekundnik, i 3 dodatkowe wskaźniki.
Huawei-GT2-Pro-jedna-z-tarcz-wygaszacza-ekranu.webp

Zobaczmy jak się spisuje to w nocy, w samochodzie:
Huawei-GT2-Pro-podswietlenie-zegarka-w-nocy.webp

Na szczęście okrojona tarcz spełnia oczekiwania i nie odstaje od "normalnej" tarczy, chociaż niesmak pozostaje, że nie mam możliwości wyświetlania tarczy cały czas - na słabszym podświetleniu.
Wyświetlacz jest wykonany w technologii OLED... więc pewnie to sprytna zagrywka, żeby przez 2 lata użytkownik nie zdążył zajechać (wypalić) wyświetlacza -- inny argument -- żeby bateria szybciej nie padła jakoś do mnie nie przemawia.

Jest jedna ciekawa i przydatna funkcja oszczędzania energii.
Możemy ustalić przedział czasu od 5 do 20 minut od zdjęcia zegarka z ręki, po którym wygaszacz się wyłączy.

Takie zachowanie jest wtedy poprawne.

A jak już wspomniałem o technologii OLED... naszła mnie refleksja, że w słoneczny dzień użytkownik zatęskni za tradycyjnym analogiem.

OPROGRAMOWANIE, PERSONALIZACJA
Wcześniej nie napisałem, że do skonfigurowania zegarka należy zaopatrzyć się w aplikację Huawei Health, w Google Play występującej pod nazwą "Zdrowie".
https://play.google.com/store/apps/deta ... wei.health

huawei_zdrowie-1-menu-glowne.webp

huawei_zdrowie-2-informacje-urzadzeniu.webp

To oprogramowanie to most łączący smartfon z GT2 Pro przez technologię Bluetooth.
Tutaj wgrywamy inne tarcze, muzykę itd. do zegarka.
Smartfon to mój ulubieniec nie pochodzący ze stajni Huawei - Samsung Galaxy S7 Edge.

Dlaczego o tym piszę?
Otóż... Huawei zrobił brzydką zagrywkę i mamy ograniczoną liczbę tarcz, jeżeli apka Zdrowie została uruchomiona na smartfonie innej marki.
Na smartfonie Huawei mamy możliwość zakupu płatnych tarcz (dość tanio, średnia cena to 1.45 zł, 5.99 zł)

Cóż... bardzo nieładnie.
I tu wpadłem na cwaną zagrywkę. Wziąłem smartfona Huawei i zrobilem zakupy.
Sprawdzam co zrobi "okrojona" apka Zdrowie na Samsungu.
Zakupione tarcze są widoczne:
Huawei-Health-kolekcja-tarcz.webp

Dziwna polityka Huawei.
Nie podoba mi się też, że nie mamy możliwości przetestowania tarcz przed zakupem, a ew. zwrot jest bardzo utrudniony - nie znalazłem opcji zwrotu niespełniających oczekiwań tarcz w sklepie Huawei - znalazłem za to informację, że możemy spróbować napisać do Huawei, wyspowiadać się i może otrzymamy zwrot, ale gwarancji nie ma.

Darowałem sobie pisanie - niech będzie moja krzywda.
Niektóre tarcze są słabiutkie, niektóre całkiem fajne, mają np. animowane kółko, ale tutaj chyba objawia się ograniczenie GT2 Pro... jeżeli są animacje to kilka klatek - najlepiej pokażę:
tarcz-animowana-przyklad-1.gif

Z drugiej strony można trafić na tarcz, której animacja jest płynna i nie czuć 3 klatek animacji na krzyż:
tarcz-animowana-przyklad-2.gif

Osobiście wolę jak tarcz ma jakąkolwiek animację - tarcz ze statycznymi kółkami nie wygląda efektownie i czuć sztuczność.
Chociaż niektóre lepiej rzeczywiście, żeby ich nie miały:
tarcz-animowana-przyklad-3.gif

Mamy duży wybór tarcz, ale poza wskazaniem naszej ulubionej nic więcej nie zrobimy.
Nie możemy jej przerobić, wybrać jakie elementy mają się pokazywać, poprawić.
Wyjątkiem jest tarcz o nazwie "Galeria", która pozwala wybrać jako tło nasz własny obrazek - jednak tego nie testowałem.
Stworzenie tarczy od podstaw obecnie mają Chińczycy...
... w internecie dowiedziałem się, że aby stworzyć naszą wymarzoną tarcz należy wykonać dość upierdliwą procedurę, ale się da:
1. Założyć nowe konto Huawei ID jako kraj zamieszkania podając Chiny
2. Wgrać aplikację Huawei Health w wersji beta - jedna z bet posiada testową funkcję tworzenia własnych tarcz.

Temat tarcz opowiedziałem, co tam jeszcze można spersonalizować?
1. Można przypisać funkcję do dolnego przycisku na kopercie.
To jest super bo można sobie przypisać "latarkę" (ekran świeci cały na biało), Kontakty itd.
Wielka szkoda, że jest tylko jeden wolny przycisk... zdecydowanie brakuje 2 dodatkowych z lewej strony tak samo konfigurowalnych.
W ramach ciekawostki dodam, że przyciskami można kręcić, ale nie wywołuje to niestety żadnej reakcji... tylko wduszenie wywołuje funkcję - szkoda.

2. Można ustalić jakie ekrany funkcyjne chcemy po przesunięciu palcem lewo-prawo.
Może to być więc odtwarzacz muzyki, czujnik tętna - wybór jest dość ograniczony.

UŻYTKOWANIE, PRAKTYCZNOŚĆ
Jak już wspomniałem GT2 Pro to przede wszystkim szpan, do czego go oprócz tego może wykorzystać przeciętna osoba, nie sportowiec?

1. Gdy ktoś do nas dzwoni nie musimy wyciągać telefonu, żeby sprawdzić kto dzwoni i podjąć decyzję czy ignorujemy, odbieramy czy odrzucamy połączenie (zegarek posiada wbudowany głośnik i mikrofon).
Niestety przypomnę ograczenie systemu oferowanego przez Huawei dla tego smartwatcha: brak WearOS mści się tym, że wprowadzić możemy tylko 10 "ulubionych" kontaktów.
Co to znaczy w praktyce?
Dla 10 wprowadzonych numerów ujrzymy nazwę na wyświetlaczu smartwatcha - dla pozostałych połączeń pokaże się tylko numer telefonu, więc musicie się domyśleć po numerze kto może dzwonić - GT 2 Pro nie pobierze nazwy kontaktu z książki telefonicznej smartfonu.

2. Można przejrzeć powiadomienia (choć nie możemy ich "odhaczyć" na telefonie - kolejne ograniczenie). Mimo wszystko przydatne zerknąć na początkowy fragment e-maila, albo kto i co napisał na Messengersie, Gadu-Gadu.

3. Można posłuchać wgranej muzyczki na wbudowanym głośniczku zegarka - no chyba, że mamy słuchawki douszne Bluetooth, to nie ma sprawy.
Co do wgrywania utworów robi się to wyłącznie przez aplikację:
huawei_zdrowie-4-muzyka.webp

Wartość początkowa miejsca przeznaczonego na Muzykę to ~2181 MB, obsługiwane są tylko 2 formaty muzyczne: mp3 oraz aac.
Upierdliwie tworzy się Playlisty - nie ma czegoś takiego jak "zaznacz wszystko", albo wyszukać po nazwie i zaznaczyć to co znajdzie - nie, nie - trzeba grzecznie wyklikać osobno każdy utwór, który ma trafić na playlistę.

4. Możemy ustawić Alarm - dyskretny (wibracje) lub dźwiękowy (ładny, ptaszki).
5. Funkcja latarki - po włączeniu ekran świeci na biało - nie jest to jakieś super światło, ale w egipskich ciemnościach daje radę.
6. Możemy skorzystać z funkcji "Znajdź Mój Telefon" - po wybraniu smartfon zaczyna dzwonić.
7. Kompas, barometr, stoper, minutnik

Z pozostałych rzeczy to m.in. mierzenie tętna, saturacji, sprawdzanie jakości snu, poziom stresu - generalnie pi***ołki, a do tego w recenzjach przewija się wzmianka, że zegarek nie mierzy tych wartości dokładnie w porównaniu do produktów konkurencji.

PODSUMOWANIE
Czas na podsumowanie, bo nie chce mi się dalej produkować - już dawno powinniście zasubskrybować temat i uderzyć w dzwoneczek, wróć, kliknąć "okejkę" przy poście.
Czy warto kupić tego mini smartwatcha?
Hmmm... drogi gadżet, brak WearOS (za to dłużej trzyma bateria), płatności zbliżeniowych... no typowe funkcje "opaski" typu MiBand 3, ale za to wygląd, wygląd i jeszcze raz WYGLĄD.
Można się poczuć przez chwilę jakby na łapę trafił Rolex, przynajmniej do czasu padnięcia promieni słonecznych na tarcz :mrgreen:
Jak ktoś z Was wie o istnieniu ładniejszego smartwatcha od GT 2 Pro - proszę o informację.

Jak zaciekawił Was temat i macie powiązane pytania - zapraszam do zadawania.
Page 1 of 1 1 https://forum.thecompany.pl/recenzje/recenzja-huawei-pro-t5971.html
2020-12-03T03:50:46+01:00
Recenzja Huawei GT 2 Pro
huawei-gt2-pro.webp

Data premiery: 15 września 2020 roku
Sugerowana cena detaliczna w dniu premiery: 1399 PLN

Przed czytaniem mojej recki zapoznajcie się z tymi, które są w sieci np.:
https://whatnext.pl/huawei-watch-gt-2-p ... ja-opinia/

https://gsmonline.pl/artykuly/huawei-wa ... zy-warto-1

WSTĘP
Tym razem przedstawię Wam moją mini recenzję smartwatcha/opaski (?) Huawei GT 2 Pro, którego reklamuje ambasador marki Huawei dosyć znany w Polsce - Lewandowski "Lewy" Robert, o czym dowiedziałem się na dzień wcześniej zanim zegarek trafił na moją rękę.

Tak więc tutaj Lewandowski pokazuje zegarek jakby od niechcenia:
mojHuawei-kampania-lewandowski.webp

gramyrazem-huawei-kampania-lewandowski.jpg

Ładnie nawet wygląda, wcześniej nie rozumiem dlaczego taki Sławomir Nowak i inni tak zafascynowani są zegarkami.
Sprawa stała się jasna, jak moja znajoma przy rozmowie uświadomiła mi, że m.in. dla mężczyzny zegarek to jeden z niewielu dodatków, który może z powodzeniem zastosować do swojego wizerunku.
Nie każdemu pasują sygnety, złoty łańcuch - pachnie to alfonsem, cyganami z sygnetami wykonanymi z kiepskiej jakości tombaku, o czym przekonał się niejeden naciągnięty przez brudasów "na okazyjny zakup", zaskoczony po paru godzinach, że palec mu się na zielono zabarwił od sygnetu :hee:

Otrzymany zegarek zabezpieczony został hartowanym szkłem Hofi Protector Premium Pro+, żebym mógł bez stresu się pobawić i rozważyć czy chcę zatrzymać tegoż smartwatcha - jego cena waha się między 15 zł a 25 zł.
Gdyby ktoś był zainteresowany jak takie szkło się powinno prawidłowo zamontować wykorzystując paski "Guide Stickers":

Tutaj warto napisać, że GT 2 Pro niby zaopatrzony jest w wytrzymałe, SZAFIROWE szkło, ale sami najlepiej wiecie jak marketingowe teksty mają się do rzeczywistości - a konstrukcja ma pewien feler - szkło wystaje nad tytanową kopertę - w żaden sposób nie jest chronione dodatkowo przed zarysowaniem, ale sądzę, że taki był cel - zaprojektować luksusowo wyglądający sprzęt, kosztem praktyczności.
Co do zastosowanego szafiru - w jednej ze wspomnianych wcześniej recenzji autor rozsądnie napisał:

Arkadiusz Dziermański wrote:Huawei chwali się wykorzystaniem szafirowego szkła chroniącego ekran oraz tytanu na kopercie.

Takie połączenie nie tylko brzmi, ale też wygląda bardzo luksusowo. Zdecydowanie jest to jeden z najładniejszych smartwatchy na rynku. Tylko jakoś nie do końca wierzę w zapewnienia o użytych materiałach. O ile domieszka tytanu nie jest pewnie większym problemem, tak szafirowe szkło to chwyt marketingowy wielokrotnie stosowany przez Apple. Szafirowe szkło w codziennych warunkach jest niemal niemożliwe do zarysowania, ale bez odpowiednich narzędzi ciężko jest to potwierdzić. Zapewne co najwyżej jest tutaj niewielka domieszka szafiru, ale poza tym jest to szkło niczym nieróżniące się od wykorzystywanego w innych zegarkach. Nie mniej jednak wygląda bardzo dobrze, a przez dwa tygodnie użytkowania wygląda nadal jak wyjęte z pudełka.

Oprócz tego otrzymałem możliwość pomacania bransolety Spigen, ale tę od razu zwróciłem - oryginalny czarny pasek prezentuje się bardzo korzystne z tytanową obudową i szafirowym szkłem zegarka.
spigen-bransoleta.webp

No! Tyle wstępu, jedziemy dalej...

PIERWSZE WRAŻENIE
Pierwsze wrażenie po otwarciu pudełka było pozytywne. Zegarek wygląda w moim odczuciu luksusowo - daleko mi jednak do Sławka Nowaka, żeby stwierdzić, czy on albo biskup założyłby takiego do mszy.
Prawdziwy kolekcjoner zapewne prychnie - bo wiadomo, że "duszę" mają jedynie analogowe zegarki, które to uchodzą za prawdziwe dzieła sztuki, a nie cyfrowe zabawki.
Kobietom z wyższej półki się podoba - miałem możliwość pozytywnej weryfikacji.
Noszącemu ten zegarek dodaje dodatkowej elegancji i prestiżu.
Za to mocny punkt.

PIERWSZE URUCHOMIENIE
Zegarek ubrany, czas na pierwsze uruchomienie.
Przytrzymuję przycisk i po chwili ukazuje mi się takie coś:
huawei-gt2-pro-po-wlaczeniu.webp

No, no! Na żywo wygląda dopiero super - bez większego trudu wprowadza osobę postronną w błąd, że noszący ma jakiś drogi, analogowy zegarek.

Tak sobie myśląc jeszcze raz zerknąłem na tego drogiego, wartego 100 tys. analoga...:
gt2-pro-czarny-ekran.webp

Zaraz, zaraz, CO TO JEST? Widzicie to co ja?

o-boze-o-kurwa.jpg

PIERWSZE ZGRZYTY
... nie no... w tej sytuacji już miałem ochotę oddać zegarek jako bezużyteczny dla mnie gadżet.
Naczytałem się w sieci, że GT 2 Pro z wyglądu robi wrażenie i faktycznie wg mnie to najładniejszy smartwatch vel opaska udająca smartwatch/zegarek analogowy.
Tylko wygląd go broni, bo brak systemu WearOS powoduje, że GT2 Pro przestaje być smartwatchem, a staje się opaską - ma bardzo poważne minusy:
1. Brak płatności zbliżeniowych NFC
2. Liczba kontaktów: tylko 10 szt (na WearOS nazwy kontaktów są brane z książki telefonicznej)
3. Skasowanie powiadomienia na zegarku nie kasuje powiadomienia na telefonie i jak ich na telefonie nie skasujemy po pewnym czasie znowu się pojawią w cache zegarka (dobre chociaż o tyle, że nie zawibruje) (w WearOS znikną z telefonu)
4. Nie można odpisać na SMS (w WearOS można to zrobić głosowo itd.)

No, ale przejdźmy do pierwsze poważnego zgrzytu wizerunkowego.
Cholera jasna... szpan jasny szlag trafił - przecież to wygląda kijowo, po co mam trzymać... to coś nadal na ręce...
Zacząłem grzebać w ustawieniach i cóż...
... okazało się, że pokazywanie "głównej" tarczy mogę ustawić maksymalnie przez 20 minut, a potem...
... zegarek włącza wygaszacz tj. jedną z 3-4 okrojnych wbudowanych tarcz, które pełnią rolę wygaszacza ekranu i co istotne - nie mamy możliwości na dzień dzisiejszy wgrania innych - przynajmniej na firmware w wersji 10.1.2.52.

Dobre chociaż tyle... powrócił szpan pomimo, pomimo, że z tarczy zniknął sekundnik, i 3 dodatkowe wskaźniki.
Huawei-GT2-Pro-jedna-z-tarcz-wygaszacza-ekranu.webp

Zobaczmy jak się spisuje to w nocy, w samochodzie:
Huawei-GT2-Pro-podswietlenie-zegarka-w-nocy.webp

Na szczęście okrojona tarcz spełnia oczekiwania i nie odstaje od "normalnej" tarczy, chociaż niesmak pozostaje, że nie mam możliwości wyświetlania tarczy cały czas - na słabszym podświetleniu.
Wyświetlacz jest wykonany w technologii OLED... więc pewnie to sprytna zagrywka, żeby przez 2 lata użytkownik nie zdążył zajechać (wypalić) wyświetlacza -- inny argument -- żeby bateria szybciej nie padła jakoś do mnie nie przemawia.

Jest jedna ciekawa i przydatna funkcja oszczędzania energii.
Możemy ustalić przedział czasu od 5 do 20 minut od zdjęcia zegarka z ręki, po którym wygaszacz się wyłączy.

Takie zachowanie jest wtedy poprawne.

A jak już wspomniałem o technologii OLED... naszła mnie refleksja, że w słoneczny dzień użytkownik zatęskni za tradycyjnym analogiem.

OPROGRAMOWANIE, PERSONALIZACJA
Wcześniej nie napisałem, że do skonfigurowania zegarka należy zaopatrzyć się w aplikację Huawei Health, w Google Play występującej pod nazwą "Zdrowie".
https://play.google.com/store/apps/deta ... wei.health

huawei_zdrowie-1-menu-glowne.webp

huawei_zdrowie-2-informacje-urzadzeniu.webp

To oprogramowanie to most łączący smartfon z GT2 Pro przez technologię Bluetooth.
Tutaj wgrywamy inne tarcze, muzykę itd. do zegarka.
Smartfon to mój ulubieniec nie pochodzący ze stajni Huawei - Samsung Galaxy S7 Edge.

Dlaczego o tym piszę?
Otóż... Huawei zrobił brzydką zagrywkę i mamy ograniczoną liczbę tarcz, jeżeli apka Zdrowie została uruchomiona na smartfonie innej marki.
Na smartfonie Huawei mamy możliwość zakupu płatnych tarcz (dość tanio, średnia cena to 1.45 zł, 5.99 zł)

Cóż... bardzo nieładnie.
I tu wpadłem na cwaną zagrywkę. Wziąłem smartfona Huawei i zrobilem zakupy.
Sprawdzam co zrobi "okrojona" apka Zdrowie na Samsungu.
Zakupione tarcze są widoczne:
Huawei-Health-kolekcja-tarcz.webp

Dziwna polityka Huawei.
Nie podoba mi się też, że nie mamy możliwości przetestowania tarcz przed zakupem, a ew. zwrot jest bardzo utrudniony - nie znalazłem opcji zwrotu niespełniających oczekiwań tarcz w sklepie Huawei - znalazłem za to informację, że możemy spróbować napisać do Huawei, wyspowiadać się i może otrzymamy zwrot, ale gwarancji nie ma.

Darowałem sobie pisanie - niech będzie moja krzywda.
Niektóre tarcze są słabiutkie, niektóre całkiem fajne, mają np. animowane kółko, ale tutaj chyba objawia się ograniczenie GT2 Pro... jeżeli są animacje to kilka klatek - najlepiej pokażę:
tarcz-animowana-przyklad-1.gif

Z drugiej strony można trafić na tarcz, której animacja jest płynna i nie czuć 3 klatek animacji na krzyż:
tarcz-animowana-przyklad-2.gif

Osobiście wolę jak tarcz ma jakąkolwiek animację - tarcz ze statycznymi kółkami nie wygląda efektownie i czuć sztuczność.
Chociaż niektóre lepiej rzeczywiście, żeby ich nie miały:
tarcz-animowana-przyklad-3.gif

Mamy duży wybór tarcz, ale poza wskazaniem naszej ulubionej nic więcej nie zrobimy.
Nie możemy jej przerobić, wybrać jakie elementy mają się pokazywać, poprawić.
Wyjątkiem jest tarcz o nazwie "Galeria", która pozwala wybrać jako tło nasz własny obrazek - jednak tego nie testowałem.
Stworzenie tarczy od podstaw obecnie mają Chińczycy...
... w internecie dowiedziałem się, że aby stworzyć naszą wymarzoną tarcz należy wykonać dość upierdliwą procedurę, ale się da:
1. Założyć nowe konto Huawei ID jako kraj zamieszkania podając Chiny
2. Wgrać aplikację Huawei Health w wersji beta - jedna z bet posiada testową funkcję tworzenia własnych tarcz.

Temat tarcz opowiedziałem, co tam jeszcze można spersonalizować?
1. Można przypisać funkcję do dolnego przycisku na kopercie.
To jest super bo można sobie przypisać "latarkę" (ekran świeci cały na biało), Kontakty itd.
Wielka szkoda, że jest tylko jeden wolny przycisk... zdecydowanie brakuje 2 dodatkowych z lewej strony tak samo konfigurowalnych.
W ramach ciekawostki dodam, że przyciskami można kręcić, ale nie wywołuje to niestety żadnej reakcji... tylko wduszenie wywołuje funkcję - szkoda.

2. Można ustalić jakie ekrany funkcyjne chcemy po przesunięciu palcem lewo-prawo.
Może to być więc odtwarzacz muzyki, czujnik tętna - wybór jest dość ograniczony.

UŻYTKOWANIE, PRAKTYCZNOŚĆ
Jak już wspomniałem GT2 Pro to przede wszystkim szpan, do czego go oprócz tego może wykorzystać przeciętna osoba, nie sportowiec?

1. Gdy ktoś do nas dzwoni nie musimy wyciągać telefonu, żeby sprawdzić kto dzwoni i podjąć decyzję czy ignorujemy, odbieramy czy odrzucamy połączenie (zegarek posiada wbudowany głośnik i mikrofon).
Niestety przypomnę ograczenie systemu oferowanego przez Huawei dla tego smartwatcha: brak WearOS mści się tym, że wprowadzić możemy tylko 10 "ulubionych" kontaktów.
Co to znaczy w praktyce?
Dla 10 wprowadzonych numerów ujrzymy nazwę na wyświetlaczu smartwatcha - dla pozostałych połączeń pokaże się tylko numer telefonu, więc musicie się domyśleć po numerze kto może dzwonić - GT 2 Pro nie pobierze nazwy kontaktu z książki telefonicznej smartfonu.

2. Można przejrzeć powiadomienia (choć nie możemy ich "odhaczyć" na telefonie - kolejne ograniczenie). Mimo wszystko przydatne zerknąć na początkowy fragment e-maila, albo kto i co napisał na Messengersie, Gadu-Gadu.

3. Można posłuchać wgranej muzyczki na wbudowanym głośniczku zegarka - no chyba, że mamy słuchawki douszne Bluetooth, to nie ma sprawy.
Co do wgrywania utworów robi się to wyłącznie przez aplikację:
huawei_zdrowie-4-muzyka.webp

Wartość początkowa miejsca przeznaczonego na Muzykę to ~2181 MB, obsługiwane są tylko 2 formaty muzyczne: mp3 oraz aac.
Upierdliwie tworzy się Playlisty - nie ma czegoś takiego jak "zaznacz wszystko", albo wyszukać po nazwie i zaznaczyć to co znajdzie - nie, nie - trzeba grzecznie wyklikać osobno każdy utwór, który ma trafić na playlistę.

4. Możemy ustawić Alarm - dyskretny (wibracje) lub dźwiękowy (ładny, ptaszki).
5. Funkcja latarki - po włączeniu ekran świeci na biało - nie jest to jakieś super światło, ale w egipskich ciemnościach daje radę.
6. Możemy skorzystać z funkcji "Znajdź Mój Telefon" - po wybraniu smartfon zaczyna dzwonić.
7. Kompas, barometr, stoper, minutnik

Z pozostałych rzeczy to m.in. mierzenie tętna, saturacji, sprawdzanie jakości snu, poziom stresu - generalnie pi***ołki, a do tego w recenzjach przewija się wzmianka, że zegarek nie mierzy tych wartości dokładnie w porównaniu do produktów konkurencji.

PODSUMOWANIE
Czas na podsumowanie, bo nie chce mi się dalej produkować - już dawno powinniście zasubskrybować temat i uderzyć w dzwoneczek, wróć, kliknąć "okejkę" przy poście.
Czy warto kupić tego mini smartwatcha?
Hmmm... drogi gadżet, brak WearOS (za to dłużej trzyma bateria), płatności zbliżeniowych... no typowe funkcje "opaski" typu MiBand 3, ale za to wygląd, wygląd i jeszcze raz WYGLĄD.
Można się poczuć przez chwilę jakby na łapę trafił Rolex, przynajmniej do czasu padnięcia promieni słonecznych na tarcz :mrgreen:
Jak ktoś z Was wie o istnieniu ładniejszego smartwatcha od GT 2 Pro - proszę o informację.

Jak zaciekawił Was temat i macie powiązane pytania - zapraszam do zadawania.

2020-12-03T19:00:42+01:00

Re: [Recenzja] Huawei GT 2 Pro

Recka fajna - konkretna i rzeczowa, tym samym przydatna :) Gdyż sam zastanawiałem się nad kupnem takiego bądź podobnego ustrojstwa :)
Ode mnie REP + i pochwała - teraz już wiem że lepiej zostać przy staroświeckim, analogowym Rolexie :)

t:brawo t:brawo

2020-12-04T00:17:44+01:00

@tauri5:
a co w moim tekście doprowadziło Cię do takiego wniosku?
Jestem zainteresowany, bo patrząc praktycznym okiem analog ma przewagę czytelności tarczy przy pełnym słońcu, ale to smartwatch oferuje większą praktyczność - analog nie wyświetli Ci powiadomień z telefonu :tuptup1:

2020-12-04T09:04:55+01:00

Z ciekawości: ile wytrzymuje na jednym ładowaniu?

2020-12-04T20:52:23+01:00

@husar: dobre pytanie.
To, że nie jest to smartwatch, a tak naprawdę smartband powoduje, że bateria trzyma długo w porównaniu do typowego smartwatcha.
Raz go naładowałem do 100%, 1 grudnia.
Teraz 4 grudnia (po 3 dniach) poziom baterii wynosi 69%.

Przy normalnym użytkowaniu myślę, że tydzień bateria Ci wytrzyma na jednym ładowaniu.
Dużo jednak zależy jak ustawisz zegarek.
Czy np. zostawisz sobie wygaszacz ekranu, czy będziesz zegarek nosił 24/7 na ręce, ile powiadomień będzie Ci przychodziło, czy będziesz korzystał z dodatkowych bajerów treningowych i GPS...

GT 2 Pro kolejny raz to napiszę - design ma rewelka, ALE!
Jak od wyglądu wolałbyś wytrzymalszą baterię koniecznie poczytaj o Honor GS Pro - ma mocniejszą baterię i generalnie jest bardziej wytrzymały od GT 2 Pro.
Honor to Huawei pod inną nazwą (tak jak Orange i Nju).

Przy okazji... GT 2 Pro można doładować energią smartfona o ile ten posiada funkcję bezprzewodowego ładowania zwrotnego.

2020-12-05T08:15:56+01:00

Nie przekonało mnie to. Nie noszę zegarka. Nie potrzebuję tego, żeby telefon odebrać. Ale jak tobie się podoba. To :ok1:

2020-12-09T02:17:17+01:00

husar wrote:Z ciekawości: ile wytrzymuje na jednym ładowaniu?

Anthrox wrote:Raz go naładowałem do 100%, 1 grudnia.
Teraz 4 grudnia (po 3 dniach) poziom baterii wynosi 69%.

Mamy 9 grudnia (po 8 dniach) u mnie bateria jeszcze ma 41%
Nie noszę go jednak 24/7 ;)

2020-12-09T13:47:36+01:00

Nie masz problemu z wiadomościami może? Kolega w pracy ma zwykłą wersję tegoż zegarka i jemu np. nie przychodzą powiadomienia na zegarek, kiedy dostanie ode mnie wiadomość sms. Podpowiem, że mamy różne telefony. Ja Xiaomi on Huawei, a mimo to gdy odpisujemy to widać "skaczące kropki", że druga osoba odpisuje jakbyśmy byli na chacie.

2020-12-09T23:29:18+01:00

W połączeniu z telefonem Samsung nie stwierdziłem problemu z wyświetleniem wiadomości.
test-powiadomienia-o-sms-gt2-pro.jpg

Jedyne problemy jakie stwierdziłem wynikają z ograniczeń systemu zegarka czyli:
1. Niemożność odpisania na SMS - nawet wcześniej zdefiniowaną odpowiedzią: OK, TAK, NIE
2. Brak możliwości skasowania powiadomienia z telefonu - w efekcie mogę skasować tylko powiadomienia z zegarka na chwilę, bo przy następnej synchronizacji powiadomień z telefonem wrócą komunikaty, jakie są nadal aktywne w telefonie (na szczęście nie wibruje wtedy ani nic)
3. Zegarek wyposażony jest tylko w Bluetooth - gdyby miał WiFi nie musiałbym mieć cały czas telefonu przy sobie w domu, a i tak powiadomienia otrzymałbym.

W opisywanym przypadku sprawdziłbym, czy kolega na pewno włączył powiadomienia z aplikacji wiadomości lub innej, która zarządza SMS (np. Messenger Facebooka).
Kliknąłbym też w "Dowiedz się więcej" - może akurat znajdziecie tam przydatną poradę.
powiadomienia-aplikacje.jpg

2020-12-13T01:17:20+01:00

Kolega sprzedał dzisiaj go po promocyjnej cenie 300zł. Stwierdził, że widocznie nie potrzebny mu taki zegarek.

2020-12-13T23:28:30+01:00

A u mnie dzisiaj komunikat:
Bateria krytycznie rozładowana. Wyłączyć tarczę w trybie gotowości, aby wydłużyć czas działania?

13 grudnia (po 12 dniach) poziom baterii wynosi 9%.

Po testach więc mogę stwierdzić, że 7 dni powinien spokojnie wytrzymywać przy normalnym (codziennym) użytkowaniu.
U mnie 12 dni głównie dlatego, że w ostatnich dniach niewiele go zakładałem.
Ciekawe czy zegarmistrz będzie w takim sprzęcie wymieniał akumulator i za ile po gwarancji.

2020-12-15T08:19:06+01:00

Anthrox wrote:A u mnie dzisiaj komunikat:
Bateria krytycznie rozładowana. Wyłączyć tarczę w trybie gotowości, aby wydłużyć czas działania?

13 grudnia (po 12 dniach) poziom baterii wynosi 9%.

OK :ok1: Dzięki za wszystkie info. Przyjrzę się jeszcze temu Honorowi o którym wspominałeś wcześniej.

Return to Recenzje