Zdrajca

Moderator: tauri5

Re: Zdrajca

Post IP: rejestrowane!

santa13 wrote:to robimy exeka? :D

Dopisuję... :mrgreen:
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Today, 01:42
Online: 323d 18h 13m 17s
Highscores: 3
Lamps demolished: 166 (+147)

a wiecie że Prawo Krwi była pierwszą pełną wersją jaką zaoferował CD-Action ?
LukegaX Poland (pl) Male
User level 2

Last Visit: Yesterday, 17:42
Online: 9d 21h 57m 37s
Highscores: 4
Lamps demolished: 98 (+78)
Reputation point: 60
Najemnik

:hahaha:
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Kiedyś gry były robione chyba na próbę przez niektórych. Na szczęście teraz istnieje wiele programów bardziej zaawansowanych i mamy w coś konkretnego do pogrania ;) Z tym exe to żarcik oczywiście. No chyba, że znajdzie się osoba wspomagająca to wtedy co innego ;)
santa13 Poland (pl) None specified
User level 12

Last Visit: 11 Sep 2019, 01:33
Online: 139d 3h 13m 7s
Lamps demolished: 15193 (+11417)
Reputation point: 1031
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Dziękuję bardzo za solucję. Absolutnie nie uważam "Zdrajcy" za crap, wręcz przeciwnie, ale skoro mój pogląd jest odosobniony, to może podpowiecie, jak zapisywać stan gry w Amiga Forever Plus 2016? Na forach widzę coś o menu LED w lewym dolnym rogu ekranu emulacji, ale u mnie nie ma tam zielonej "lampki" tylko szara, a poza tym jest nieklikalna). Dlaczego pytam o Amigę Forever? W WinUAE "Zdrajca" wysypuje mi się po próbie wręczenia samplera Gumce (ląduję znów w swoim pokoju z pustą kieszenią, a gra działa w trybie przyspieszonym, to samo dzieje się po niektórych opcjach dialogowych, np Tralalalala z Syciem). W Amiga Forever gra działa jak powinna, można sobie żartować z Syciem aż miło, ale granie bez możliwości zapisu stanu gry to robota dla masochisty z nadmiarem wolnego czasu.

EDIT: Już się zorientowałem, jak robić sejwy. Niestety, jak się po czasie okazało, gra wywala się równie ochoczo.
Odarpi Poland (pl) None specified
User level 0

Last Visit: 07 Jan 2019, 21:07
Online: 14h 51m 39s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 0

Odarpi wrote:Dziękuję bardzo za solucję. Absolutnie nie uważam "Zdrajcy" za crap, wręcz przeciwnie, ale skoro mój pogląd jest odosobniony (...)

Tutaj każdy ma prawo do swojego zdania, zresztą nawet jak ktoś uważa inaczej, to co z tego?
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Nie no, absolutnie się swojego zdania nie wstydzę, chodziło mi raczej o coś w stylu: "skoro pewnie nie powstanie exek, bo trudno o tak zagorzałych wielbicieli tej gry, by komuś się chciało z tym walczyć". Zwłaszcza, że gra, mówiąc delikatnie, nie słynie z bezproblemowego działania. Wczoraj metodą prób i błędów zwaną też Metodą Tysiąca Sejwów, dotarłem prawie do końca, ale ostatnia akcja - konieczność dotarcia do domu z dokładnością co do minuty - okazała się dla mnie zabójcza. Spróbowałem jeszcze raz (który to już?) od samego początku, niewolniczo trzymając się solucji, a w jednej z lokacji nasz bohater się zaparł i nie chciał rozmawiać ("a właśnie, że nic nie powiem"). I taka to gra - fanowska, pełna pasji, specyficznego poczucia humoru, absolutnie unikalna na tle innych polskich gier, ale niedoróbki i niezrozumiałe decyzje twórców (to nieszczęsne wracanie do domu na koniec) wszystko grzebią :mur:
User level 0

@Odarpi - zagraj w tę pozycję:
https://thecompany.pl/download/469/1

TC bardzo życzliwie podchodzi do polskich tytułów, zwłaszcza jak są problematyczne do realizacji. Każdy tytuł nas interesuje, bo ostatecznie celem TC jest zexekowanie większości gier amigowych.
A proces tworzenia exeka jest czasochłonny - analizujemy grę, sprawdzamy czy istnieje poprawna wersja i w miarę możliwości staramy się dopracowany produkt wypuścić - trzeba nieraz usunąć oryginalne zabezpieczenie gry, dodać trainer, ikony, spolszczenie, wytestować - to wszystko zajmuje czas.
Warto podkreślić, że również świadczymy pomoc techniczną dla już zrealizowanych tytułów - jeżeli ktoś zgłasza błędy, to często pozycja musi wrócić na warsztat.
Mając to wszystko na uwadze - to, że Zdrajca nie wyszedł w postaci exe spowodowane jest wyłącznie tym, że nasz zespół stara się w pełni profesjonalnie podejść do realizacji każdego tytułu, a że gier na Amigę wyszło ponad 6 tysięcy (nie liczę shareware/homebrew) - mamy co robić, silnik exekowy też się zmienia - uwzględniamy też sytuacje, że komuś naprawdę zależy na danej pozycji i daje "co łaska", żebyśmy przyspieszyli realizację danego tytułu - dotacja to zawsze silny argument, gdyż TC aby funkcjonowało potrzebuje finansowania - nie wszystko da się załatwić pro bono i z naszej kieszeni. Nie traktuj tego jako aluzji - piszę o tym, żeby Ci uświadomić, że jest dużo czynników również zewnętrznych, które decydują za nas, któremu tytułowi powinniśmy nadać priorytet.
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

@Hardy - wiem, wiem, ja sam lobię takiego crapa jak Pechowy Prezent ;)

@LukegaX - to prawda, PR było pierwszym pełniakiem w CDA. Podobno łatwo licencje na niego zdobyli.

@Antek - bardzo ładnie ująłeś problematykę wydawania exe ;)
Image

siedzi kot na pustyni i mówi :
ku***, nie ogarniam tej kuwety ^^
tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: Yesterday, 15:10
Online: 51d 7h 31m 28s
Lamps demolished: 1629 (+1238)
Reputation point: 2144
Don CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon Corleone

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Wiem, że to nie była aluzja, ale po wypłacie zdecydowanie rozważę temat "zdradzieckiej" dotacji. Nie tyle ta gra, co Wasza świetna robota zasługuje na wsparcie. A "Pechowy Prezent" sam uwielbiam i przeszedłem - we wszelkie klimaty szkolno-blokowo-osiedlowe w grach wsiąkam od razu. Wyjątkiem jest gra "Wacki" od Seven Stars, jakoś mi nie podchodzi. Kiedyś na pewno opanuję język czeski w stopniu pozwalającym mi na świadomą grę w przygodówkę Leto s Oskarem (chyba że zanim to nastąpi, zlituje się ktoś z takiego Scummvm, czy nawet Steama - w końcu wydali "Ve stinu havrana" i dorobi wersję w języku międzynarodowym). Samurai Showdown chętnie obadam dziś wieczorem i dam znać, dzięki!

A pod wpływem poprzedniego wpisu odpaliłem sobie Prawo Krwi. Kurczę, po latach nawet mi się zaczyna podobać! :haha:
User level 0

Previous

• Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Solucje