Ciekawa aukcja.

Lubisz sobie podyskutować? Jeśli tak to znalazłeś/aś odpowiednie miejsce.

Re: Ciekawa aukcja.

Post IP: rejestrowane!

Przestarzały soft obsługujący przestarzałą, bezużyteczną dzisiaj technologię nawet w wersji pozłacanej nie jest wart tysiąca złotych.
Rekkimaru Poland (pl) Male
Last Ronin

Last Visit: Today, 02:37
Online: 94d 16h 45s
Highscores: 6
Lamps demolished: 121 (+173)
Reputation point: 1282
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Nie wiedziałem, że jestem również posiadaczem białego kruka... :hee:
https://www.olx.pl/oferta/amiga-amislow ... 18dc8a3380
Amiga: 500/500+/1200 i wiele innych... ;)
santa13 Poland (pl) Male
User level 12

Last Visit: Today, 05:03
Online: 137d 5h 18m 23s
Lamps demolished: 15193 (+11417)
Reputation point: 1031
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Toż to zwykły gołąb-obsraniec.
Rekkimaru Poland (pl) Male
Last Ronin

Last Visit: Today, 02:37
Online: 94d 16h 45s
Highscores: 6
Lamps demolished: 121 (+173)
Reputation point: 1282

https://www.ebay.co.uk/itm/RICK-DANGERO ... Swv-NWap56

Ja rozumiem, unikaty itd. ale ten gość za drugą część Ricka, chce 250 Euro. :hahah:
Hardy Poland (pl) Male
User level 7

Last Visit: Today, 00:13
Online: 46d 17h 42m 37s
Lamps demolished: 50 (+30)
Reputation point: 1310

I dzięki temu zareklamowałeś jego ofertę.
Sprzedawca nic nie musiał robić a kolejne osoby dowiedziały się ze coś takiego jest do kupienia.
Taki "chłit martetingowy". Ważne ze działa :haha:
norbi Poland (pl) Male
User level 4

Last Visit: Yesterday, 22:53
Online: 41d 8h 55m 52s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 1060

To część opisu: No fuzzy or snowy frames on VHS tape, when played... Chyba wystawił hurtowo tą wiadomość. Niemiecka wersja. ŁAAAAAAŁŁŁŁ rarytas kuźwa.... ]:-> Za 5 euro bym nawet tego nie wziął :P Pewnie sprawdza rynek czy to wessie.
santa13 Poland (pl) Male
User level 12

A co tu sprawdzać, wystarczy wpisać "Rick Dangerous Amiga" na eBayu, i od razu, pokażą się inne oferty, tej gry, w normalnych cenach.
Hardy Poland (pl) Male
User level 7

Last Visit: Today, 00:13
Online: 46d 17h 42m 37s
Lamps demolished: 50 (+30)
Reputation point: 1310

https://www.olx.pl/oferta/commodore-c64 ... c79591f88e

Mieliście okazję poznać tego Pana? Włodek miał mi kiedyś sprzedać Amigę 1200 za 450zł. Ładnych parę lat temu jak lekko ponad 500 stówek zaczynały kosztować. Ogłoszenie z PPA. Oczywiście ja napalony chciałem jechać od razu po nią. Niestety oferowany odbiór osobisty i sprawdzenie się nie odbyło. Stwierdziłem pal licho. Toporowice nie są duże znajdę go jak co. Wpłaciłem pieniążki i po jakimś czasie dostaję informację, że nie wyśle sprzętu, bo podobno z Reichu dostał karton z cegłami... Pieniążki ostatecznie dostałem z powrotem na konto po interwencji kolegi z PPA ;) Za to jestem wdzięczny bardzo im. Jak tylko widzę ogłoszenia to patrzę co tam ma do zaoferowania, ale tylko z ciekawości. Albo serio jest jakimś zakręconym kolesiem albo niezły kombinator :D
santa13 Poland (pl) Male
User level 12

Miałem do czynienia. Chciał ode mnie kupić amigę. Nawet dzwonił i z nim rozmawiałem, ale jak zaczął wyczyniać kombinacje alpejskie że pieniądze mi z paypala wpłaci to już wiedziałem że to wałek....
Poźniej się dopiero dowiedziałem jak robi ludzi w konia.
Koleś sprzedaje i nie wysyła, jak go nawiedzą Panowie w mundurach to oddaje kasę i ma spokój, ale są tacy co na kasę machną ręką i mu się uda. Jestem w 100% pewny, że z paypala by kasę wycofał a ja bym został bez sprzętu i bez pieniędzy.... Radzę dodać go do czarnej listy....
Byli podobno nawe tacy co go odwiedzili osobiście i nie było miło..... :mrgreen:
Atalante Poland (pl) Male
User level 2

Last Visit: Yesterday, 23:28
Online: 23d 21h 19m 48s
Lamps demolished: 29 (+22)
Reputation point: 50
Najemnik

Te jego Toporowice nie są aż tak daleko. A w tamtym czasie gdyby mi taki W.W. zrobił wałek to miałby pewny wpier.... Teraz już po ślubie to bym tylko wezwał odpowiednie służby. Szkoda sobie w papierach bruździć przez takich typów. Dziwne, że jeszcze się tym para od tylu lat. Ale w dzisiejszych czasach jeszcze raz przypomnę, sprawdzać kolesi i być ostrożnym ;) K... dwie kasety do C64 za 160zł + wysyłka hah. Pilot do CDTV ostatnio był u niego za 80zł. Teraz za 120. No... nie wiem nie znam cen. Ciekawe ile Nintendo DS stojące na klawierce.. Jeb*em... Ech. Szkoda, że na takich portalach nie blokują kont....

https://www.olx.pl/oferta/amiga-600-CID ... f4fc7e96d3
A tu dość niska cena za Ami600. 300zł bez niczego i stacja do czyszczenia plus wyłamane zawiasy. Może Władek się skusi i opchnie za kobel. W końcu to jakieś chyba niecałe 10km od niego :D
santa13 Poland (pl) Male
User level 12

Szkoda, że nie można blokować kont, ale co to da.? Założy drugie i będzie dalej wałki trzepał.
Elemelek Mistrz w układaniu butelek.

Image
Elmek13 Poland (pl) Male
Dowódca Kasztanów

Last Visit: Today, 06:02
Online: 27d 14h 50m 5s
Lamps demolished: 1197 (+938)
Reputation point: 846
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Niestety... jedyna porządna weryfikacja by wyeliminowała problem.
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Yesterday, 23:57
Online: 321d 11h 53m 29s
Highscores: 3
Lamps demolished: 166 (+147)

https://allegro.pl/oferta/mist-fpga-amiga-atari-itd-8152210105

Mam od jakiegoś czasu i mogę polecić. Daje dużo frajdy, obsługuje wiele wsadów i ma klimat...
User level 2

Najemnik

A konkretnie może opisz co to jest, nie każdy musi wiedzieć.

Image
Elmek13 Poland (pl) Male
Dowódca Kasztanów

ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Kiedyś sam się nad tym zastanawiałem co to ten Mist, ale właśnie ani się na tym nie znam, ani i gotówki tyle naraz bym raczej nie wydał na to. Prędzej Ami 600 bym kupił do kompletu ;)
santa13 Poland (pl) Male
User level 12

Urządzenie ma potencjał, ale nie "widziało" kart sd (karty sdhc były wtedy bardzo drogie i nie miałem możliwościdłuższej przyjemności z obcowania z urządzeniem). Ogromna wada to brak gniazda hdmi [dla mnie] przez co nie mogłem pograć na lcd/led tv.
system16.com amigaremix.com theisozone.com emuparadise.me
https://archive.org/details/consolelivingroom
xittam Poland (pl) Male
User level 8

Last Visit: Today, 04:18
Online: 41d 8h 10m 27s
Lamps demolished: 4846 (+3749)
Reputation point: 355
Chorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży Torpeda

Elmek13 wrote:A konkretnie może opisz co to jest, nie każdy musi wiedzieć.

Hmmm

A więc jest to urządzenie oparte na FPGA Cyclone III pozwalające "udawać" za pomocą odpowiedniego wsadu interesujący nas sprzęt. W naszym przypadku również Amigę. Przy tym nie jest to typowa emulacja, a raczej reimplementacja komputera w układzie FPGA. Z punktu widzenia użytkownika zachowuje się to po prostu niemal jak normalna Amiga. Pisząc "niemal" miałem na myśli ekran rdzenia, który pojawia się zanim powita nas np. żebrząca rączka :mrgreen:

Image

Od prawdziwej Amigi MISTa odróznia również menu, które wywołujemy klawiszem F12. Możemy dokonać tam wszelkiej konfiguracji. Ja mam np ustawiony procesor 020, 2mb chip, 24mb fast i AGA. Zamiast dyskietek mamy dwie wirtualne stacje obsługujące ADF. W dzisiejszych czasach to chyba konieczność, a nie powiem - bardzo wygodne. Jako dyski mam dwa obrazy HDF wygenerowane w UAE po 4gb każdy. Ich wielkość jest tutaj podyktowana ograniczeniem formatu fat32, w którym sformatowana jest karta SD.

Wrażenia z użytkowania?? Jak najlepsze. Prędkościowo na poziomie 030\40mhz.

Image

Rdzeń AGA wersja Beta, ale działa dosyć dobrze. W Slamtilta można np popykać:-) Trochę gorzej jest z produkcjami scenowymi wymagającymi AGA. Jeśli chodzi o ECS/OCS kompatybilność zbliżona do 100% Nie udało mi się znaleźć programu, który nie działa ewidentnie z winy niekompatybilności. Oczywiście zdarzają się czasami problemy, ale zazwyczaj wynikają one z rozbudowanej konfiguracji. Z reguły wystarczy przełączyć na 68000 i wyłączyć fast żeby zaczęło działać.

Image
Image
Image
Image

Jako ekranu możemy użyć zwykłego pecetowego monitora, a więc mamy jakby wbudowany scandoubler. Dla tych, którzy używają LCD jest kilka ustawień filtrów, które poprawiają wrażenia wizualne. Na moim 19 cali 941MP wygląda to bardzo dobrze i pixeloza kompletnie nie razi w oczy. Jako ciekawostkę dodam, że przy użyciu odpowiedniej przejściówki można podłączyć zwykły TV CRT wyposażony w złącze EURO lub np. oryginalny monitor 1084. To dla amigowych "purystów", ale klimatu dodaje :mrgreen:

Poza tym mamy normalne złącza znane z PC: 4xUSB, minijack do dźwięku, złącze karty SD, d-sub oraz raczej dla zwolenników dużego ATARI dwa gniazda MIDI. Jako zasilacza użyłem zwykłej dwuamperowej ładowarki do telefonu z gniazdem microUSB. Byłbym zapomniał, najlepsze - mamy dwa dziewięciopinowe złącza do normalnych, typowych Joysticków znanych z naszych Amig. Można więc bez skrupułów popykać z kumplem w sensibla. Oczywiście można również użyć pada USB.

Całość można kupić już za niecałe 900 złociszy w gustownej obudowie z pleksy lub metalu. Mój egzemplarz prezentuje się tak jak poniżej. Naprawdę efektownie wyglądają wieczorem diody.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Pamiętajmy jednak że nie płacimy tylko za sprzęt, który możemy używać jako Amigi. Jest sporo rdzeni, potrafiących uczynić z MISTa właściwie każdą retro platformę. Wszystkie rdzenie możemy znaleźć na stronie:

https://github.com/mist-devel/mist-binaries

Osobiście oprócz rdzenia MINIMIG, używam również małego ATARI i muszę powiedzieć że kompatybilność także jest idealna. Wszystko chodzi bez problemów a sam MIST zachowuje się jak oryginał. Włączam i po chwili ukazuje mi się napis "READY" znany posiadaczom XL i XE. Oczywiście tutaj również mamy menu konfiguracyjne pod F12 i programów nie ładujemy już z kaset :mrgreen: a używamy obrazów dyskietek ATR lub romów XEX.

Czy się opłaca wydać prawie tysiaka na coś co oryginałem nigdy nie będzie?? Moim zdaniem tak. Po pierwsze, oszczędzamy miejsce na biurku. Nie trzeba mieć już 5 metrów blatu, żeby zmieścić każdy retro komputer :mrgreen: MIST ma wymiary mniej więcej 16x9cm więc naprawdę jest niewielki. Możemy z nim użyć monitora LCD i pecetowej klawiatury moim zdaniem także in plus. Jest dosyć szybki, za podobną konfigurację A1200 zapłacilibyśmy zapewne około 2 tysia (a byłby to tylko jeden komputer). Naprawdę daje odczucie korzystania z oryginalnego sprzętu. Interlace drga, wszystkie tryby chodzą tak jak w normalnej amidze. Dzięki wygodnej obsłudze ADF i HD przestałem w zasadzie w domu używać emulatora UAE. Nawet w tej chwili mam obok włączonego GEDANa aby poczytać w wolnej chwili.

Image
User level 2

Najemnik

super, ale zdecydowanie drogo
orhom Poland (pl) Male
User level 4

Last Visit: 12 Jul 2019, 16:54
Online: 13d 10h 19m 59s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 120
Doradca postowyDoradca postowy

No widzisz nie bolało, i trochę popisałeś. :mrgreen:

Image
Elmek13 Poland (pl) Male
Dowódca Kasztanów

Sam opis raczej bym przerzucił do innego działu i ewentualnie dał linka tutaj do niego.
santa13 Poland (pl) Male
User level 12

PreviousNext

• Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Pogaduszki wszelakie