Gunship 2000 - kampania w Europie nie działa

Zgłoś błąd na plandece z grą, a następnie załóż temat na forum.
Dzięki temu na pewno nie przegapimy Twojej sprawy przy aktualizacji.

Gunship 2000 - kampania w Europie nie działa

Post IP: rejestrowane!

Witam, pisałem już o tym na forum anglojęzycznym.

Problem pojawia się gdy chcemy rozpocząć kampanię w Europie. Wszystkie inne tryby działają prawidłowo - trening, misja pojedynczego śmigłowca (Single), misja zespołu śmigłowców (Flight). W Zatoce Perskiej wszystkie tryby działają prawidłowo - udało mi się tam nawet ukończyć całą kampanię. Problem pojawia się w momencie gdy wybierzemy tryb kampanii w Europie i klikamy na drzwi które powinny przenieść nas do odprawy. Zamiast tego gra się wiesza - czarny ekran.

I teraz pytanie: czy to jest wina samej gry? Może wersja która jest użyta w tym exe-ku jest uszkodzona? Dla sprostowania używam wersji ECS/OCS.

W razie potrzeby mogę podlinkować plik zapisu stanu całego emulatora przed wystąpieniem bug-a.
damson Poland (pl) Male
User level 0

Last Visit: 08 May 2019, 16:09
Online: 6h 5m 41s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 0

Re: Gunship 2000 - kampania w Europie nie działa

Rodacy Polacy obowiązkowo powinni się przywitać w tym dziale:
przywitaj-sie/

Interesujący błąd - na pewno mu się przyjrzymy - w planach mamy naprawienie kolizji wystrzelonych rakiet z obiektami dla wersji AGA, ale ECS możliwe, że zostawimy. Dzięki za zgłoszenie.
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Today, 00:59
Online: 321d 15h 53m 21s
Highscores: 3
Lamps demolished: 166 (+147)

Dziś jeszcze wytestuje i zdam Antkowi raport ^^
Image

siedzi kot na pustyni i mówi :
ku***, nie ogarniam tej kuwety ^^
tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: Yesterday, 19:13
Online: 51d 5h 14m 55s
Lamps demolished: 1629 (+1238)
Reputation point: 2144
Don CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon Corleone

U mnie śmiga normalnie wersja ECS w Europie.

Image
Image
RoniWorlds Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: 14 Jul 2019, 22:12
Online: 45d 5h 8m 28s
Highscores: 2
Reputation point: 1015
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

No dobra, coś tu śmierdzi. Sprawdziłem teraz czy kampania w Zatoce się odpali - ten sam błąd. Czarny ekran. Może tak się dzieje, że gdy mamy już ukończoną jedną kampanię to przy próbie rozpoczęcia następnej gra się wysypuje?

Jak ktoś chce i może niech spróbuje wczytać ten savestate - https://drive.google.com/open?id=1u9qCW ... d4f-vkK45m

Proszę wybrać kampanię i dowolny teatr działań i spróbować wejść w odprawę.
damson Poland (pl) Male
User level 0

Pobrałem twój sgf i u mnie to samo. Czarny ekran i to obojętne czy chcesz wybrać Europę czy zostawisz Zatokę. Wybieram Campain i begin i Black Screen. Chyba jedynie Anthrox może coś zdziałać. Trzeba poczekać. Albo jeszcze ewentualnie sprawdzić można na zwykłym adf czy też takie cyrki są.
Amiga: 500/500+/1200 i wiele innych... ;)
santa13 Poland (pl) Male
User level 12

Last Visit: Yesterday, 23:33
Online: 137d 12h 9m 51s
Lamps demolished: 15193 (+11417)
Reputation point: 1031
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Kurcze a miałem iść spać ...

Głupie pytanie, czy gra bez ingerencji gracza sama zapisuje stan pomiędzy misjami? Pamiętam, że wersja dyskietkowa zapisywała stan na dysku #2 (gdy był write-enabled), tu to wygląda mi na wersję WHDLoad?

Po drugie - savestaty są zapisywane w %localappdata%\TheCompany\Gunship Duology\3.0.0.0.0\roaming\modified\@SYSDRIVE@\SaveGame

Wcześniej zrobiłem kopię savestate zaraz po ukończeniu pierwszej kampanii i wrzuciłem do folderu z exekiem gry i raz zaczytałem aby sprawdzić czy się gra wysypie. Zauważyłem, że teraz gdy odpalam grę bez wczytania savestate'a ten progress jest już wczytany (nawet gdy tego savestate'a usunąłem) i gra się nie wywaliła po rozpoczęciu drugiej kampanii?!?

Przeszedłem jedną misję w Europie, zrobiłem nowego savestate'a i póki co on działa (obraz może co prawda na chwilę zniknąć podczas wchodzenia do odprawy ale zaraz pojawia się z powrotem i gra działa), do sprawdzenia można pobrać stąd: https://drive.google.com/open?id=1ICYX- ... fdtacP0lRK

Edit: Dodatkowo zauważyłem w śmietniku windowsowym zaczęły pojawiać się pliki o naziwe CAMPGN5x.DAT z lokalizacji C:\Game\ROH\Gunship2000 (która zwyczajnie nie instnieje, chyba tymczasowo jest tworzona podczas działania EXE-ka), czyżby EXE-k robił porządki podczas mojej gry?
damson Poland (pl) Male
User level 0

damson wrote:Dodatkowo zauważyłem w śmietniku windowsowym zaczęły pojawiać się pliki o naziwe CAMPGN5x.DAT z lokalizacji C:\Game\ROH\Gunship2000 (która zwyczajnie nie instnieje, chyba tymczasowo jest tworzona podczas działania EXE-ka), czyżby EXE-k robił porządki podczas mojej gry?

Uściślij, czy "śmietnik windowsowy" to dla Ciebie "Kosz"?
I czy do "Kosza" trafiają pliki o nazwie CAMPGN5x.DAT?

Czasami zdarza się, że może być problem z zapisanym plikiem SGF. Dlatego o ile exek to obsługuje - zaleca się zapisywać postępy w grze, a następnie wczytać te postępy, bez używania SGF.

W Twoim przypadku rozumiem rozwiązało to problem (wczytanie wbudowanego save zamiast SGF).
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Anthrox wrote:Uściślij, czy "śmietnik windowsowy" to dla Ciebie "Kosz"?
I czy do "Kosza" trafiają pliki o nazwie CAMPGN5x.DAT?

Czasami zdarza się, że może być problem z zapisanym plikiem SGF. Dlatego o ile exek to obsługuje - zaleca się zapisywać postępy w grze, a następnie wczytać te postępy, bez używania SGF.

W Twoim przypadku rozumiem rozwiązało to problem (wczytanie wbudowanego save zamiast SGF).

Tak, chodzi o Kosz. Zauważyłem, że jest zapełniony (w ikonce Kosza "pojawiły się" śmieci), zajrzałem do środka a tam pliki z lokalizacji o której wcześniej pisałem. Czy EXE-k sam decyduje co wywala z gry? Było kilka plików: jeden CAMPGN50.DAT, bodajże dwa CAMPGN51.DAT i z siedem CAMPGN52.DAT, podejrzewam, że były wynikami moich prób przy wczytaniu różnych kampanii z tego problematycznego savestate'a.

Jeśli chodzi o zapisy w grze - do momentu wystąpienia problemu gra nie robiła zapisów, dlatego właśnie korzystałem z funkcji savestate'ów.

Za każdym razem gdy odpalałem EXE-ka, gra rozpoczynała się "od nowa", mojego pilota na tablicy nie było, stąd było moje pytanie - kiedy gra zapisuje postęp?

Przynajmniej z początku tak mi się wydawało, bo później już tylko tworzyłem savestate'a po misji (w pomieszczeniu gdzie wybiera się kampanię), później po prostu jak odpalałem grę, to zanim się załadowała wczytywałem savestate'a, trwało to szybciej niż gra zdążyłaby się sama załadować do tego miejsca.

Gdy problem z rozpoczęciem nowej kampanii wystąpił, próbowałem kilku rzeczy - wczytywałem tego savestate'a w starszej wersji EXE-ka (2.6.0.0.4) - to samo. W końcu przeniosłem go do folderu gdzie rezyduje EXE-k (na inny dysk) i nie wiem czy to zbieg okoliczności, lub może coś innego zrobiłem w samej grze, ale dopiero wtedy stan w grze się zapisał tak, że teraz jak odpalam EXE-ka to mój pilot jest już na tablicy. :hmm:

Mam nadzieję że w miarę jasno się wyraziłem :-E

No cóż, problem "rozwiązał się" sam. Tylko jestem ciekaw czy jest on powtarzalny. Póki co będę bardziej polegał na zapisach z samej gry.
damson Poland (pl) Male
User level 0

Fajnie, że sprawa się rozwiązała :ok1:

A może by tak dodać do każdego exeka przycisk KASUJ ZAPIS w ustawieniach? Czy tam DELETE CACHE. Jeśli z Universe okaże się podobnie, że to wina śmieci w locale to mogłoby się przydać. Nie wszyscy wiedzą też o tym folderze. Czasem mają jakieś starsze wersje pozapisywane kilka lat temu pewnie jeszcze i się robi problem.
Amiga: 500/500+/1200 i wiele innych... ;)
santa13 Poland (pl) Male
User level 12

Last Visit: Yesterday, 23:33
Online: 137d 12h 9m 51s
Lamps demolished: 15193 (+11417)
Reputation point: 1031

Co do starszej wersji jest to osobny folder w folderze %applocaldata%\TheCompany\GunshipDuology - są tam dwa fodlery "2.6.0.0.4" i "3.0.0.0.0", każdy od innej wersji EXE-ka. Nie powinno się tam nic pokiełbasić, chociaż dobrze jest jak apka po sobie sprząta, nawet jeśli jest "portable".
damson Poland (pl) Male
User level 0

Tak, stara wersja EXE ma osobny folder :)
Ja aktualnie rozgrywam drugą misję typu single w C Europe i jest póki co OK, mógłbyś mi Damson'ie przypomnieć jak to było z kampaniami w G2K ?? Kiedy dokładnie się uzyskuje do nich dostęp - od jakiego stopnia oficerskiego ??
Image

tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Don CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon Corleone

Ależ oczywiście drogi kolego - od stopnia podporucznika (2nd Lietenenant) otrzymujemy propozycję (możemy odmówić) dowodzenia nad oddziałem co otwiera dostęp do trybu Flight oraz Campaign. W trybie flight latamy w grupie ale nie ma ograniczeń w dostawach sprzętu i uzbrojenia. W kampanii misje nadal generowane są losowo ale na mapie na odprawie widzimy już podział sił oraz linię frontu przesuwającą się w zależności od tego jak nam idzie. Finalnie kampanie możemy wygrać bądź przegrać i być może doprowadzić do rozejmu? Co do tego ostatniego nie jestem pewien - zawsze wygrywałem ;)

Po awansowaniu na podporucznika (1st Lietenant) otrzymujemy dostęp do 2 wariantów Comanche'a - Scout i Gunship, po awansie na kapitana (Captain) dostajemy kluczyki do Longbow Apache.
damson Poland (pl) Male
User level 0

Postępy zapisujesz normalnie w grze, a zapis na dysk tymczasowo odbywa się za pomocą klawisza HOME na klawiaturze lub naciśnięcia przycisku X jeżeli grasz w oknie.
W exekach v2.6 zapis dodatkowo się robił jak wszedłeś do menu przez F12 i nacisnąłeś QUIT - w exekach V3.0 ta funkcja na dzień dzisiejszy została wyłączona, gdyż wymaga dostosowania do Windows 10 (Quit przestał prawidłowo działać i tylko minimalizował exeka) - w związku z tym przycisk Quit w menu tymczasowo tylko wyłącza exeka, bez zapisu danych do %localappdata%.
Jeżeli z jakiś powodów HOME nie działa prawidłowo - warto spróbować użyć klawisza / na numerycznej.
Użycie HOME albo numerycznej / powinno skutkować zapisaniem plików na dysk twardy - tak jak to robi WHDLoad.

Gra amigowa ma ograniczony dostęp do dysku twardego użytkownika i może kasować pliki wyłącznie w obrębie %localappdata%/TheCompany.
Od tego zdarzają się wyjątki jak Deluxe Paint, który ma dostęp do partycji C:\ - i użytkownik może coś sobie z dysku skasować za pomocą tego programu.
Z uwagi, że posiadasz Windows 10 oraz używałeś zarówno exeków v3.0 jak i v2.6 trudno rozstrzygnąć czy pliki lądowały w Koszu po zmianach Microsoftu czy generacji v2.6, która działała wadliwie na Windows 10 od pewnego momentu.
Z kolei ścieżki jak C:\SaveGame to skrót do %localappdata%/TheCompany..........., gdzie rzeczywiście zapisywane są chociażby sgf lub pliki gry. Warto zauważyć, że jak wybierzesz zapis na pulpit, to SGF zapisze się bezpośrednio na pulpicie - korzystanie z domyślnego miejsca zapisu nie jest obowiązkowe.

Generalnie stali użytkownicy exeków wiedzą o istnieniu %localappdata%/TheCompany - każdy folder z grą mało zajmuje i pogrupowane są wersje - raczej nie trzeba kasować tych plików - gdyż w przypadku braku kompatybilności wstecznej TC tworzy podkatalog z nowszym numerkiem wersji.
Kasowanie odbywa się tak rzadko, że w mojej opinii zbędne jest dokładanie przycisku do kasowania zawartości %localappdata%/TheCompany - bo od razu się pojawia pytanie, czy kasowana powinna być cała zawartość folderu, czy tylko folder z grą, której dotyczy exek... niepotrzebna kombinacja moim zdaniem - od tego jest forum i pomoc techniczna, aby pomóc użytkownikowi rozwiązać problem.
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Dzięki Anthrox za info. Nie używałem Home do wychodzenia z aplikacji, klikałem na Quit z menu dostępnym pod F12, dlatego nic się nie zapisywało w samej grze.
damson Poland (pl) Male
User level 0

Ano widzisz - w przyszłości liczę, że naprawimy ten defekt - termin nie jest znany, ponieważ w udział w naprawie będzie brał jeszcze inny programista, która musi znaleźć w swoim napiętym harmonogramie.
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Raport z pola boju :

Rozpocząłem grę całkowicie od początku - po 3 misjach + trening uzyskałem dostęp do kampanii.
Wiec wybrałem kampanię w Centralnej Europie i faktycznie przy wyjściu z biura na odprawę misji, ekran robi się czarny !!! Lecz gra się nie wiesza - wystarczy chwilkę poczekać, ekran kilkukrotnie migniei normalnie lądujemy na odprawie :)

Filmik :
Image

tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

@tauri5 - też się z tym spotkałem, zdarza mi się ta sytuacja w 20-30% przypadków - ale spróbuj pobrać sgf-a którego link umieściłem w poscie #5 tego wątku. Po wczytaniu go i próbie przejścia do odprawy raczej się nie doczekasz odetkania gry, ekran czarny, brak migania, cisza, nicość ...
damson Poland (pl) Male
User level 0

SGF bardzo rzadko są niestabilne, aczkolwiek zdarza się, że się źle zapiszą i potem w żaden sposób nie da się ich odczytać bez błędu. @damson - czy problem z SGF pojawił się u Ciebie pierwszy raz, tylko z tą pozycją?
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

@Anthrox - tak jest, tylko raz i tylko przy Gunshipie, z drugiej strony nic innego jeszcze nie pobierałem ;)
damson Poland (pl) Male
User level 0

Next

• Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Zgłoś problem