Jaki laptop

Dział poświęcony komputerom i laptopom na systemie Windows.

Jaki laptop

Post IP: rejestrowane!

Witam Was

Polećcie jakiegoś dobregop lapka 15,6, i5 8gen, ssd 240 [500gb], karta grafiki nvidia, matryca najlepiej ips matowa, 8gb ramu. Sprzętu zatrzęsienie, a ja z czasem stoję kiepsko żeby się długo po internetach rozglądać, więc wybaczcie że zrzucam na Was takie zadanie. Przedział cenowy do 4000. Najchętniej DELL - odpadają lenovo i hp. Komputer do użytku codziennego i czasem w coś młodzież pewnie pogra.
system16.com amigaremix.com theisozone.com emuparadise.me
https://archive.org/details/consolelivingroom
xittam Poland (pl) Male
User level 8

Last Visit: Yesterday, 04:18
Online: 42d 52m 51s
Lamps demolished: 4846 (+3749)
Reputation point: 355
Chorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży Torpeda

Re: Jaki laptop

Tak z ciekawości zapytam dlaczego nie HP? Sam taki posiadam :)
Amiga: 500/500+/1200 i wiele innych... ;)
santa13 Poland (pl) Male
User level 12

Last Visit: Yesterday, 05:03
Online: 137d 12h 2m 44s
Lamps demolished: 15193 (+11417)
Reputation point: 1031
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

HP to plastikowy szmelc z dziadostwem w środku - mam złe doświadczenia a hp i lenovo. Może, ewentualnie hp probook czyli podróba makintosza jako tako się trzyma.
xittam Poland (pl) Male
User level 8

Nowy, czy używany?? Z dokiem, czy bez?? Kupuję mnóstwo sprzętu do firmy i powiem Ci, że wszyscy w ciągu ostatnich kilku lat bardzo zeszli z jakością. Na 10 zamówionych przeze mnie sztuk przynajmniej jedna od razu szła na gwarancję. HP, Dell, Lenovo. Nie ma różnicy. Bierz co bardziej Ci się podoba. Trzymaj się raczej wysokich serii. Osobiście nie polecam karty GFX innej niż wbudowana Intelowska. Bywa, że generują problemy.
Ja używam lapka po prostu do roboty. Mam służbowego e6430s i spokojnie daje radę na dwóch monitorach FHD. Pograć na tym nie idzie, ale do pracy spoko. W domu mam dziadka E4310 i też daje radę. Jak się uprzesz na della to unikaj serii latitude z trójką z przodu. Literka E oznacza stację dokującą typu E, bardzo wygodna sprawa.
Mamy trochę HP elitebooków różnych serii. Z reguły nie sprawiają problemów, i tyle. Takie jakieś bezpłciowe. Starsze mi się bardziej podobały. Lenovo też zależy. Kolega ma T470s na wypasie i jak twierdzi "chemii między nimi nie ma". Podsumowując. Każdy producent ma swoje serie wysokie i ciut niższe. Jakość wykonania u wszystkich producentów bardzo podobna, żeby nie rzec jednakowa. Wyższe serie wykonane staranniej i z lepszych materiałów, niższe są plasticzane i dziadowskie :mrgreen: Wyboru musisz dokonać sam. Osobiście uważam, że do domu najlepszy jest stary, poleasingowy laptop serii E, a do grania stacjonarka.
Atalante Poland (pl) Male
User level 2

Last Visit: Yesterday, 22:03
Online: 23d 22h 7m 14s
Lamps demolished: 29 (+22)
Reputation point: 50
Najemnik

@atalante
Dzięki za odpowiedź. Laptop nowy bez stacji orbitujących itp. Nie upieram się na DELL, ale mam z tą firmą tylko dobre doświadczenia. Do grania mam konsole, a na lapku jakiś indyk, tcexeki czy wot oraz filmy i przeglądanie zawartości www. Na celowniku: DELL Inspiron g3, Acer Aspire 5/7/Nitro 5, MSI GL63. Nie wiem tylko jak z wytrzymałością fizyczną [obudowy, szkielety, klawiatura, taczpacz] tych sprzętów.

-- 05 Lut 2019, 14:39 --

Laptop Huawei MateBook D (53010EMG) 8 GB RAM/ 512 GB M.2/ Windows 10 Home PL - chyba jest zwycięzca.
xittam Poland (pl) Male
User level 8

Moje zdanie gdyż siedzę w tym już paręnaście lat.

Ceny laptopów od 2500 zł w górę to:

Jakich nie kupować.
Lenovo - stary IBM ale plastik mało wytrzymały matryce szybko się wypalają a Windows 10 zabija ten komputer.
HP - Badziewie nad badziewiem już od paru lat coś się stało i płyty główne padają w nich szybko. Przegrzewają się a serwis gwarancyjny zamiast naprawić da ci drugi dla świętego spokoju bo naprawiać się tego nie opłaca.
Acer - nawet ten sprzęt śmiga dobrze do momentu pierwszej awarii która potrafi się ukazać nie wiadomo skąd i szukania usterki na płycie głównej jest prawie nie do znalezienia gdyż płyta główna jest tak mała i naćkania układami że lepiej ją wymienić całą niż babrać się lutowanie. Ale cena nowej płyty głównej odstrasza.

To co możemy wybrać do zakupu.
Asus - cena za markę podnosi cenę ale sprzęty wytrzymałe na małe upadki w razie usterki każdy podzespół raczej jest na oddzielnym układzie nawet procesor teraz jest wymienialny a nawet w lepszych płytach głównych wymienialna karta graficzna.
MSI - Tak samo solidne sprzęty czasem z kiepskimi matrycami które się psują ale bardzo rzadko. Szukać modeli z wywiewem z boku laptopa niż z pod spodem.
Samsung - Jedne z lepszych laptopów nie są teraz drogie ale nawet fajnie to śmiga, jeden minus to nie wiem czemu producenci za wszelką cenę do dysku SSD dorzucają drugi dysk sata który dziwnym trafem jako drugie urządzenie i mało używane lubi padać. Ale po za tym sprzęt dobrze sobie radzi z grami.
Image
RoniWorlds Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: 14 Jul 2019, 22:12
Online: 45d 5h 8m 28s
Highscores: 2
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 1015
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Nie zapeszam, ale póki co mój lapek Hp Pavilion zapiernicza jak szalony bez żadnej ingerencji w niego. Zdarzyło się, że myszka nie działała w jednym z portów, albo że kopała prądem, ale wychodzi na to, że po prostu "kopała" prądem ze względu na panele i sofę w pokoju. Od kiedy wymieniłem na bezprzewodową nie ma z nim żadnych problemów. Przy większych wymaganiach gier lubi się grzać w centralnej części, ale nie przekręca czujników. Wylot z boku tak jak wyżej wspomniane. Karta sieciowa będzie do wymiany, bo nie obsługuje więcej niż 50MB. Dysk SSD załatwia sprawę z prędkością. Mój egzemplarz chyba jest w miarę wytrzymały, nie rzucałem nim, ale jest ok, ale przyczepiłbym się do obudowy matrycy, bo strasznie miękka jest. Na szczęście tego lapka nie chodzę z nim nigdzie.
Co do mojego poprzednika Samsunga to szczerze polecam. Obudowa nie do zniszczenia raczej. Dysk padł po 10 latach w końcu. Na szczęście zgrałem zdjęcia wszystkie chyba przed awarią. Tyle, że tam właśnie wentylator dmuchał pod spód i grzał się jak piekarnik. A do tego zbierał kurzu na potęgę w środku.
Następcą HP pewnie będzie Dell lub Samsung. Taki kruczek, że lapek nie wyświetla ekranu na tv Philips to mnie wnerwia. Jedynie YT można odpalić, a tak to kabelki zamiast BT. Ale to z kolei może być wina TV.
santa13 Poland (pl) Male
User level 12

santa13 wrote:aki kruczek, że lapek nie wyświetla ekranu na tv Philips to mnie wnerwia. Jedynie YT można odpalić, a tak to kabelki zamiast BT. Ale to z kolei może być wina TV.

Zmniejszałeś rozdzielczość ??
Image
RoniWorlds Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: 14 Jul 2019, 22:12
Online: 45d 5h 8m 28s
Highscores: 2
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 1015

Nie próbowałem. Philips widzi mojego laptopa HP, ale w drugą stronę to tylko YT widzi TV, a sam lapek nie.
santa13 Poland (pl) Male
User level 12

Huawei MAtebook D [i5, 8gb, ssd240, mx150, niestety win10 - może donwgrade pójdzie]
Image
Image
xittam Poland (pl) Male
User level 8

@xittam: wygląda spox
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Today, 02:40
Online: 321d 12h 28m 50s
Highscores: 3
Lamps demolished: 166 (+147)

Metalowa obudowa, aluminiowy szkielet, 7 śrubek i masz dostęp do wszystkich bebechów, głośnik na spodzie laptopa [dziwne rozwiązanie, ale dźwięk nie jest bardzo przytłumiony], podświetlana klawiatura wyspowa z cichymi przełącznikami, brak gniazda eth, ale dzięki temu lapek jest bardzo cienki; matryca ips MATOWA, cena 2699 i nawet się nie zastanawiałem nad zakupem długo [chyba około 15 sekund].
xittam Poland (pl) Male
User level 8

Eee tam. Mam Della, Lenovo i MSI. Wszystkie trzy nie do zdarcia (najmłodszy MSI ma trzy lata). Obecnie to trochę wszystko jedno, wszyscy na czymś oszczędzają, więc patrzeć trzeba na matrycę i chłodzenie - czytać w recenzjach czy nie ma throttlingu. Wypalanie matrycy LCD? Bez jaj, nigdy mi się na niczym nie zrobił nawet jeden bad pixel. I tak wszędzie matryce LG oraz AUO, więc niewiele zależy od producenta a raczej od naszego farta. Grunt to wziąć IPS i przeczytać recenzję konkretnego modelu. Samsung nie robi normalnych laptopów od wielu lat. Nikt nie raczył zadać podstawowego pytania - jakie zastosowania? Nowe gry? Jak tak to najlepsze bebechy dostaniesz w Lenovo w takiej cenie i ja tam bym się marki nie bał. Jak bez gier to może jakiś Dell z gwarancją NBD? Nie wiem jak z tanimi modelami MSI, te drogie są solidne, ale do 4000 cudów raczej nie będzie.
A1200, Apollo 040/33@40 MHz, 32MB, 4GB HDD

MSI GT62VR, i7 6700HQ, GTX 1060 6GB, 16 GB DDR4, Transcend 256 GB + HGST 1 TB
ketyow Poland (pl) Male
User level 5

Last Visit: 06 Jun 2019, 20:45
Online: 42d 9m 50s
Lamps demolished: 12 (+9)
Reputation point: 423
Chorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży Torpeda

Gdyby ode mnie zależało chciałbym wziąć lapka z AMOLED - tylko to wypalanie się...
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Today, 02:40
Online: 321d 12h 28m 50s
Highscores: 3
Lamps demolished: 166 (+147)

Dla mnie priorytet to dok. Nie wyobrażam sobie pracy bez tego. Większość czasu laptop jednak robi u mnie jako stacjonarka. Wytrzymałą konstrukcja również może być zaletą. Laptopa traktuję jako sprzęt do pracy i często wala się w plecaku razem z narzędziami. Odrapany czy nie, ma działać.
Atalante Poland (pl) Male
User level 2

Last Visit: Yesterday, 22:03
Online: 23d 22h 7m 14s
Lamps demolished: 29 (+22)
Reputation point: 50
Najemnik

• Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Warsztaty PC