Polski

Amiga i DOS

Jeśli masz problem z instalacją oprogramowania nie wiesz jak ustawić poprawnie emulator WinUAE - ten dział jest dla Ciebie.
litsteve Witam ! Mam pytanie do członków TC, czy ktoś z Państwa bawił się emulatorem Amigi pod DOSEM ? Jeżeli tak, proszę o infotmacje Page 1 of 1 1 https://forum.thecompany.pl/winuae/amiga-dos-t728.html
2010-11-19T16:32:44+01:00
Witam ! Mam pytanie do członków TC, czy ktoś z Państwa bawił się emulatorem Amigi pod DOSEM ? Jeżeli tak, proszę o infotmacje

2010-11-19T16:35:55+01:00

Re: Amiga i DOS

Pod Dosem się nie bawiłem, ale możesz spróbować odpalić emulator WinFellow

http://fellow.sourceforge.net/new_version/index.php

2010-11-19T17:22:02+01:00

Przypuszczam ze miales na mysli msdos.
Jaki masz problem z emulacja ?

2010-11-19T18:27:35+01:00

Wieki temu, gdzieś tak między 1998 a 1999 rokiem, na Celeronie 333MHz bawiłem się takim ustrojstwem co się zwał DOSFellow. Samo dojście do tego jak się konfiguruje zajęło mi mnóstwo czasu, sporo rzeczy było opisanych w pliku tekstowym dołączonego do programu, ale pojęcia o emulacji nie miałem. Po uruchomieniu emulatora włożyłem ADF SuperFroga, pocieszyłem się trochu cracktro, melodyjką z głównego menu i wywaliłem, bo grywalne to ani trochu nie było.
Co to była za wersja programu i skąd go wziąłem? Nie mam pojęcia i prawdopodobnie z jakiegoś cover CD (CD-Action?), dostępu do internetu wtedy jeszcze nie miałem.

2010-11-19T19:40:43+01:00

Emulacja pod MSDosem w Fellowie byla do niczego. Działalo malo gier.
Też od tego zaczynałem. Wprawdzie mialem już chyba Internet, ale do
dyspozycji zaledwie Pentium 200. Nie wiedzialem wtedy jeszcze, że da
się emulowac hdfy i postawic System Workbench, z ich użyciem. I o ile
mnie pamięć nie myli była też emulacja dysków podmontowanych jako
podkatalog tak jak w WinUAE, bo sprawdziłem to po latach, lecz było
to calkiem bez sensu, bo MSDos wiadomo nie obsługiwal dlugich nazw
plików i katalogow, a takie w większości przypadków są na Amidze :)

@litstev: napisz konkretnie co chcesz zrobić to pewnie coś wymyślimy.

2010-11-20T08:36:23+01:00

Dziękuję za udzielone odpowiedzi i już odpisuję .

Mam dojście do kilku starych płyt z procesorami do 733 mHz, pomyślałem że można by pod freedosem zrobić AMIGĘ do gierek z poziomu A500. Tak stare PC-ty kosztują grosze a przecież nie każdego jest stać na dobrą maszynę, czy też oryginalną przyjaciółkę :-)

2010-11-20T12:01:33+01:00

Tylko że tak stare pecety nie pociągną najnowszych wersji emulatora Amigi na grywalnym poziomie, a starsze wersje emulatora znowuż są mocno selektywne co do tego które gra działa bezbłędnie a która robi fochy.
Nejlepiej by testować z pierwotnymi wersjami WinFellow, zanim autor postanowił pierdyknąć kodem assemblerowym do >NULL: i przepisać wszystko w C+, te podobno były znacznie szybsze od starszych WinUAE (coś tak około wersji 0.20.x), chociaż u mnie zawsze było mniej problemów na WinUAE.

2010-11-21T13:03:50+01:00

Zobaczymy co z tego wyjdzie, jutro idę załatwić potrzebne bebechy plus jakaś obudowa, najlepiej leżąca - praca mi się skończyła, to mam dużo czasu na takie testy. Kiedyś coś podobnego już zrobiłem - był to odtwarzacz do filmów z czytnikiem DVD, dyskiem 10 GB oparty na podzielonym na dwie partycje - linuksowa 20MB na której zainstalowałem podrasowany GeeXboX z uzupełnionymi kodekani. Druga partycja była w fat32 na którą można było z poziomu GeeXboX przekopiować filmy, dodatkowo karta sieciowa pozwalała słuchać radia i telewizji internetowej - całość chodziła na podobnym procesorze i pamięci 128MB . Złożenie całości z monitorem CRT i klawiaturą to koszt do 70 zł :-)

Te udane eksperymenty z "domowym kinem" nasunęły mi pomysł z "AMIGĄ"

2010-11-21T21:37:59+01:00

to moze byc zajebisty pomysl. zdaj nam relacje i powodzenia.
uae nie mozna odpalic z poziomu DOS'a i np amikit ? byloby spoko jakby dalo rade

2010-11-22T00:27:40+01:00

AmiKit to wątpie, bo emulacja AGA pod DOSem kulała lub nawet w ogóle nie istniała chyba.
A jeżeli już to koniecznie z hdfa, bo tak, jak tutaj pisałem, pod dosem nie ma dlugich nazw.

2010-11-22T08:02:08+01:00

Panowie ! Zobaczymy co z tego pomysłu wyjdzie, jeżeli będę miał jakiś problem, to zwrócę się do Was o podpowiedź, na razie dziś muszę skompletować całą "zastępczą AMIGĘ" :-) i później brać się za resztę.

Alternatywnie można pomyśleć nad maszynami z Windows - lecz tu kłania się wiadomo co :mad:

2010-12-06T15:52:32+01:00

Ja mialem jakis czas temu podobny pomysl ale z mysla o grach arcade i ogolnie emulacji konsol, automatow i wszystkiego co tylko. Jako ze u kumpla w firmie pozbywali sie starych blaszakow to udalo sie doslownie za grosze (musialem kupic procesor w szrotowni) zlozyc porzadnego peceta na ktorym mozna emulowac z powodzeniem PSXa i Dreamcasta. To te czerwone "Ferrari" ktore ci Antek pokazywalem ^^ Ogolnie caly sprzet jest zlozony na "patencie" :D ale z emulacja i odpalaniem starych tytulow PC nie ma problemu. Ogolnie mialem mysl zeby zlozyc tak z 10 starych blaszakow i otworzyc cos co by mozna zwac salonem retro. Czyli wgrane emulki i starocie i ludki zainteresowane by sobie przychodzily i graly oczywiscie wrzucajac "co łaska" do mego garnca piwnego :D Nie wiem czemu listeve masz wsciekłowstręt do Windy ja na XP to wszystko postawilem i cacy :)

-- 06 Gru 2010, 15:52 --

A co do twoich watpow Shoon odnosnie nie pociagniecia nowego loadera przez starsze kompy to ci je znow rozwieje :P Puszczalem najnowsze exeki na 1,4ghz sempronie gdzie ramu jest jak na lekarstwo chociaz ci nie powiem w tej chwili ile bo nie pamietam i tylko byl problem z dzwiekiem a to temu ze karta muzyczna byla zintegrowana ale wtedy nie przyszlo mi do glowy wylaczyc scale2x bo bawilem sie buforami dzwieku lecz to pomagalo jedynie na krotka chwile, tak czy inaczej gra sie nie zacinala i bylo wszystko cacy. Jak jestes uparty to ci przesle plyte glowna z moim leciwym Duronem 800 z sdramami jeszcze i sie sam przekonasz ze stare kompy daja rade ;o

2010-12-06T16:23:19+01:00

Może łatwiej będzie jak nagrasz nam filmik z uruchamiania WinUAE na tym Duronie 800?
Polecam Turricana 2 i Banshee.

2010-12-06T16:39:13+01:00

To daj mi jakis wolny dysk twardy bo aktualnie nie chce mi sie z zadnego kompa wypinac dysku i instalowac jeszcze raz Windy bo jakbys nie wiedzial jest to wymagane aby system załadowal sterowniki odpowiednie i to nie jest takie hop siup ze sobie przekladasz dysk pod inne mobo i bez reinstalki systemu bedzie cacy. A jak mnie zdenerwujesz to sie upre i skoluje skads czysty HD tylko po to zeby ci to udowodnic :> i tak, nagram filmik z tego wyczynu zebys wiedzial :>

2010-12-09T03:48:16+01:00

Reszta postów została przeniesiona do bananowej republiki, a Panom udzielam pouczenia. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyście kontynuowali w bananowej republice (tyczy się to romantycznej ballady w wykonaniu Scorpa & Shoonaya i szkockiej muzyczce przygrywanej na dudach przez rokiego w stroju ludowym).

Co do rozmowy o uruchomieniu exeka...

Bardzo dobrze mi działały na AMD Athlon XP [email protected] MHz, 1 GB Ram, Audigy 2 ZS...

2010-12-12T18:05:14+01:00

Myślę że po nowym roku uda mi się dokończyć projekt :-) maszynę już mam, teraz w wolnym czasie trzeba się pobawić oprogramowaniem :-)

2012-06-15T09:31:02+01:00

norbi wrote:Przypuszczam ze miales na mysli msdos.
Jaki masz problem z emulacja ?

Nie msdos tylko freedos

http://www.freedos.org/

Return to WinUAE