Polski

Franko powraca.

Anthrox Wiesz, nachalnie nigdzie się nie wciskamy, ale z World Software obecnie współpracujemy, więc nie tyle linkuję do TC co do gry Franko 1 - chyba powinienem zamiast The Company napisać:
"Tutaj Franko 1 dla Windows 8!"
Page 8 of 22 22 https://forum.thecompany.pl/zapowiedzi/franko-powraca-t2680.html
2014-02-14T00:26:50+01:00

Re: Franko powraca.

Wiesz, nachalnie nigdzie się nie wciskamy, ale z World Software obecnie współpracujemy, więc nie tyle linkuję do TC co do gry Franko 1 - chyba powinienem zamiast The Company napisać:

2014-02-14T07:16:01+01:00

nie tyle linkuję do TC co do gry Franko 1 - chyba powinienem zamiast The Company napisać:

to tak napisz a o the company się przy okazji dowiedzą i po sprawie

2014-02-14T15:34:59+01:00

Na przyszłość tak zrobię - mój błąd :-)

2014-02-25T16:29:39+01:00

2014-02-25T17:12:23+01:00

Jak te gnojki mogą mówić, że Franko jest jedną z najgorszych opcji do zapoznawania się ze starymi grami z amigi? W Prawo Krwi chyba nie grał pajac jeden. Te całe gry-online takie profesjonalne jak ksiądz przy chirurgii ;> Widząc jednak tam wersję pecetową naszła mnie ochota w zagranie w nia ;> ktoś posiada? jakiś link do wersji działającej na nowoczesnych systemach? ;>

2014-02-26T00:04:39+01:00

scorpeus wrote:Jak te gnojki mogą mówić, że Franko jest jedną z najgorszych opcji do zapoznawania się ze starymi grami z amigi? W Prawo Krwi chyba nie grał pajac jeden. Te całe gry-online takie profesjonalne jak ksiądz przy chirurgii

Wow, nie wierzę że się z tobą zgodzę. ;>

2014-02-26T00:13:15+01:00

Powinni zrobić grę w pikselowym stylu a nie fleszówkę, bo ja takiej gry nawet nie tknę kijem z dziesięciu metrów. Dlaczego?, bo gier fleszowych jest zatrzęsienie i wszystkie stylem graficznym podobne do siebie niemiłosiernie wręcz. Po za tym nie podoba mi się grafika fleszowa. Nie lubie flesza, wystarczy mi kiepsko działający youtube i mocno obciążający flesh w firefoxie.
Edit:
Chociaż mogli by zrobić we fleszu grę, która miały by styl mocno pikselowy, wtedy rzeczywiście miało by to ręce i nogi. Ciekawe jakby to wyglądało czy też flesz makabrycznie by przebijał w grze ?

-- 26 Lut 2014, 00:10 --

scorpeus wrote:Jak te gnojki mogą mówić, że Franko jest jedną z najgorszych opcji do zapoznawania się ze starymi grami z amigi? W Prawo Krwi chyba nie grał pajac jeden.

Widocznie ten kto takie stwierdzenie wysnuł z Amigą miał nie wiele wspólnego i chyba widział ja tylko na zdjęciach.

2014-02-26T07:10:22+01:00

Ihtiusie już coś takiego zrobili: Doom2D :P Taka platformówka we flashu ale z lekką pikselozą z Dooma i jest całkiem grywalne :P Natomiast co do nowego Franko się z tobą zgodzę poza jednym wyjątkiem: tknę to żeby obadać jak bardzo spieprzyli sprawę :P

2014-02-26T11:08:38+01:00

To, że grafika przypomina Wam flashówkę, nie oznacza, że gra nie jest pisana w innym języku :)

2014-02-26T16:32:51+01:00

Starczy, że przypomina flaszówkę czyli źle się kojarzy :P

2014-02-26T18:59:48+01:00

A ja mam już dosyć mody na pikselową tandetę. Widocznie w tym pojedynku na to, kto jest bardziej "retro" co niektórzy zapominają, że na ówczesnych starożytnych monitorach, a tym bardziej na telewizorach te piksele były niewidoczne.
Dlatego mnie szlag trafia kiedy dostaję fajną przygodówkę jak Gemini Rue, z kapitalną muzyką i w rozdzielczości 320x200 (SIC!). Niby fajnie, niby klimatycznie, tylko kurna 20 lat temu tych pikseli nie byłoby widać, a dzisiaj jest lipa.

ps. Jak ktoś ma pod ręką TV CRT, to odpalcie sobie na nim jakiś filmik z gierek na PS1. Na ePSXe jest masakra, albo piksele na pół ekranu, albo ostre jak żyleta obiekty, tylko kanciaste jak cholera. Na TV CRT wszystko wygląda jak ta lala.

2014-02-26T20:47:45+01:00

A ja mam już dosyć mody na pikselową tandetę.

Tylko, że teraz jest właśnie moda na pikselowatą tandetę, na potwierdzenie polecam przeczytać chociażby to: http://antyweb.pl/facet-ktory-wyciagnal-gre-z-kapelusza-wywiad-z-nikodemem-szewczykiem-tworca-gry-niezaleznej-top-hat/

Co do starych monitorów to się zgodzę na nowych pikseloza aż bije po oczach, ale co za problem dodać wygładzanie krawędzi albo coś w stylu openGL?

Ogólnie mi nie chodzi o to żeby mieć kwadraty na ekranie tylko coś w stylu starego klimatu a nie gierkę wyglądającą jak flashówka z komiksową grafiką jak dla dzieci. Ciężko stworzyć jakiś dorosły klimat i dorosłą grafikę zamiast komiksu? Chodzi mi o to, że jak odpalisz np. tak krwawą gierkę jak The Suffering albo Manhunt to czujesz, że grasz w coś brutalnego nie dla dzieci, ale jak odpaliłbyś te same tytuły w cell-shadingu, czyli wyglądałyby jak XIII, czyli komiks to jakie będziesz miał podejście do takiego produktu?

2014-02-26T20:56:51+01:00

Rzeczywiście jak się podepnie Amigę do telewizora HD to wygląda to okropnie, aż się przeraziłem jak wyglądał Mortal Kombat 2 na takim telewizorze. Ale na drugi telewizor nie mam miejsca w pokoju. :-)

-- 26 Lut 2014, 20:56 --

scorpeus wrote:Ogólnie mi nie chodzi o to żeby mieć kwadraty na ekranie tylko coś w stylu starego klimatu a nie gierkę wyglądającą jak flashówka z komiksową grafiką jak dla dzieci. Ciężko stworzyć jakiś dorosły klimat i dorosłą grafikę zamiast komiksu? Chodzi mi o to, że jak odpalisz np. tak krwawą gierkę jak The Suffering albo Manhunt to czujesz, że grasz w coś brutalnego nie dla dzieci, ale jak odpaliłbyś te same tytuły w cell-shadingu, czyli wyglądałyby jak XIII, czyli komiks to jakie będziesz miał podejście do takiego produktu?

Rzeczywiście ciężko jest się wtedy wczuć w klimat takiej gry. :-)

2014-02-27T00:47:16+01:00

scorpeus wrote:Co do starych monitorów to się zgodzę na nowych pikseloza aż bije po oczach, ale co za problem dodać wygładzanie krawędzi albo coś w stylu openGL?

No i ja właśnie staroci bez filtrowania raczej unikam, ale to tylko proteza bo nadal jest kiepsko.
Filtrowanie ma się nijak do obrazu z TV i starych monitorów CRT i tego efektu najwyraźniej nie da się oddać żadnymi filtrami. Filtry tylko rozmazują obraz, na CRT masz obraz krystalicznie czysty i ostry, a nawet 320x200 wygląda jak HD. Tekken 3 na starym telewizorze wygląda nie gorzej od Tekkena 6 na LCD, a Crysis nawet na minimalnych detalach to już praktycznie fotorealizm.

Teraz mamy czasy LCD, niech się twórcy do tego dostosują.

A co do cellshadingu... The Walking Dead. I wszytko jasne ;]

2014-02-27T07:08:47+01:00

Obraz ze starego tv będziesz miał jak włączysz scanlines ;> Na CRT nie masz obrazu krystalicznie czystego tylko po prostu w niskiej rozdzielczości :D A filtry można wymusić więc nie trzeba szukać gierek które je posiadają :P

The Walking Dead - piece of shit!

2014-02-27T17:00:59+01:00

Akurat mam taki telewizor na stanie więc wiem o czym piszę, a Ty najwyraźniej nie skoro porównujesz czarne paski wyświetlane na LCD do tego, jak wyświetlany jest obraz na starym TV ;>

2014-02-27T17:46:46+01:00

dzizas tez mialem stary tv crt podlaczony pod amige wiec wiem o co chodzi ;> a jak wlaczysz scanlines to bedzie mniej wiecej imitacja monitora z automatu czyli starego monitora crt ;>

2014-02-27T18:15:03+01:00

Tylko taka imitacja ma się tak do oryginału jak czekolada z Lidla do czekolady z Lindta.
Sorry, mamy 2014 rok, mamy monitory LCD 1080p albo i lepiej, CRT wypadły z obiegu, plazmy też wypadają. Nie mam zamiaru kłuć się pikselami. Wolę już 'flashówki'.

2014-02-27T19:15:32+01:00

Co wy tam wiecie o pikselach, jesteście stare amigowe (pecetowe?) d...y. :haha: :hee: :lol2:

-- 27 Lut 2014, 19:12 --

Pofantazjujmy. :-) Jakby Franko 2 odniósł sukces na PC i na innych platformach i zostałaby przeniesiony na Amigę to jakie by miał wymagania na tej platformie ?
Zapewne wymagałby A1200/4000, CD-Romu, DVD-Romu, 128 MB, 256 MB, PPC? Chyba na Amigę 500/600 by nie wydawali ?
I czy grę tylko by przeportowali z PC czy napisali by ja odnowa na Amigę, osobna wersja dla A1200/4000 i Amigi 500/600 ?

2014-02-27T19:17:05+01:00

W przypadku exeka świetny efekt daje właśnie połączenie filtru AmigaGT i maski ClassicScanlines, więc Scorpeus tak źle nie prawi - ale samo scanlines to trochę mało.

Return to Zapowiedzi